TOP 5 rostlin proti komárům

komár stopV létě jsou komáři neskutečně otravní. V této části roku jsou bohužel v plné síle, i proto je potřeba najít prostředek, jak je odpudit. Všichni máme rádi horké letní dny, které nám však dokáže tento nevítaný vetřelec nehorázně znechutit.

Když nás otravují komáři, je to pro nás obrovskou nepříjemností. Ne každý však toužíme po odstranění komárů chemickými produkty.

Ono ani pro nás není jistě nic zdravého tyto škodliviny vdechovat. Jak na komáry přírodním způsobem? Dozvíte se to v tomto článku.

5 nejvhodnějších rostlin

Citrónová tráva

komářiCitrónová tráva je jednou z nejlepších a nejefektivnějších přírodních bylinek. V blízkosti této trávy se neobjevují. Je totiž velmi aromatická a to komárům vadí, proto je přirozenou ochranou proti jejich kousání.


Čtěte také: Jednoduchý přírodní odpuzovač klíšťat, co opravdu funguje


Citrónovou trávu snadno vypěstujete svépomocí, je jednoduchá a nenáročná. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Dobře se jí daří na slunci nebo v polostínu. Je svěží, silná a rozprostře se po velké ploše. Jistě vám na zahrádce vykouzlí pastvu pro oči. Malé keříčky Citronelly se dají pěstovat i na záhonech nebo v truhlících na balkónech či parapetech. Čerstvé větvičky můžete položit na zem na dvoře, v jejich blízkosti nebudou lítat komáři.

Citronella

citronella1Určite už jste slyšeli o vonných svíčkách s výtažkem Citronelly. Ale proč kupovat svíčky, když si ji můžete sami vysadit na dvoře? Jistě vám na zahrádce vykouzlí pastvu pro oči. Malé keříčky Citronelly se dají pěstovat i na záhonech nebo v truhlících na balkónech či parapetech. Čerstvé větvičky můžete položit na zem na dvoře, v jejich blízkosti nebudou lítat komáři.

Měsíček zahradní

mesicekKrásná oranžová květina, ale víte o ní, že dokáže odpuzovat hmyz? Když ji vysadíte poblíž zeleninového záhonku, nebude vám okurky, ředkvičky, salát ani cibuli okusovat žádný lezoucí hmyz. Měsíček je odradí! Když tyto květiny vyschnou, neváhejte si uložit jejich malá černá semínka na příští rok. V období sadby vám zafungují i zasazená do květináčů.

Máta peprná

mata-peprn-Pravděpodobně víte, že komáři nemají rádi osvěžující a lahodnou vůni máty, ale opakování je matka moudrosti. Nikdo přesně neví, proč zrovna máta je tou pravou proti útoku komárů, ale hlavně, že funguje jako odpuzovač. Když si budete navíc mátu třít o kůži, máte hotový přírodní repelent. Nemusíte utrácet peníze v obchodě.

Rozmarýn lékařský

rozmaryn1Rozmarýn je vhodný nejen na vaření, je také účinným odpuzovačem komárů. Má rád hlavně středozemské podnebí, ale daří se mu taktéž tam, kde je propustná půda a plno slunečního světla. Nevyžaduje tolik vody, jak by se mohlo zdát. Rozmarýn je technicky řečeno keř, který mimo jiné nedává šanci žádným komárům. V teplém podnebí je schopen přezimování a pěstovat se dá klidně v květináči.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: TOP 5 PLANTS THAT REPEL MOSQUITOES

KAM DÁL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *