Skořice je protijed na rakovinu, cholesterol, bolesti zubů, artritidu, nachlazení a mnoho dalších nemocí! Ukážeme vám, jak ji použít jako lék!

Chutná, jemně vonící bylina je známá odedávna a často se používá jako kuchyňské koření. Pozornost si zaslouží i její vědecky prokázané příznivé účinky na zdraví a výčet je překvapivě dlouhý.

Studie například prokázaly, že může přispět k udržení rovnováhy sacharidů a cukrů v těle. Skořice má díky svým třem bílkovinám účinek podobný inzulínu. Pouhá čtvrt lžičky skořice denně může snížit riziko rozvoje metabolického syndromu o 10–30 procent. Je také známo, že zlepšuje trávení, povzbuzuje chuť k jídlu a posiluje žaludek.

Známe tři druhy skořice. Nejkvalitnější je skořice cejlonská, následuje čínská a nakonec malabarská. Prodává se ve dvou formách, mletá a celá.

Článek publikovaný v kanadském týdeníku World News zmiňuje následující nemoci, které lze úspěšně vyléčit směsí skořice a medu.

Srdeční choroba

Smíchaný med a skořici je vhodné namazat ráno na chleba místo džemu. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a chrání před infarktem. Kdo už to zažil, může pravidelné konzumaci předejít dalšímu. Med a skořice obnovují pružnost cév, zmírňují dušnost a zvyšují tepovou frekvenci.

Artritida

Kdo trpí tímto onemocněním, měl by každý den – ráno i večer – rozmíchat 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici teplé vody. Pokud budete tento nápoj pít pravidelně, můžete se dokonce zbavit chronické artritidy. Z 200 pacientů, kteří se zúčastnili experimentů prováděných na univerzitě v Kodani, došlo u 73 k úplné úlevě od bolesti. Během měsíce byli pacienti, kteří se nemohli hýbat, schopni chodit bez bolesti.

Zánět močového měchýře


Ve sklenici vlažné vody rozpustíme 2 lžíce medu a 1 lžíci skořice. Konzumací nápoje lze odstranit záněty močového měchýře a močových cest.

Nadýmání

Studie v Indii a Japonsku prokázaly, že med a skořice zabraňují tvorbě plynů v trávicím procesu.

Imunitní systém

Každodenní konzumace medu a skořice posiluje imunitní systém, chrání lidský organismus před viry a bakteriemi a zabraňuje virové infekci. Med má vysoký obsah železa a vitamínů a jeho pravidelná konzumace posiluje bílé krvinky v boji proti virům a bakteriím.

Cholesterol

Snížení vysoké hladiny cholesterolu – o 10 % za dvě hodiny – bylo dosaženo u pacientů, kteří vypili 2 lžíce medu rozpuštěného ve 2 dl teplé vody a 3 lžičky skořice. Při použití této metody třikrát denně se vyléčí i pacient s chronicky vysokým cholesterolem. Dosavadní testy ukazují, že původní med, i když je konzumován samostatně – na denní bázi – zabraňuje zvyšování hladiny cholesterolu.

Bolest zubů

Směs jednoho dílu skořice a 5 dílů medu naneste třikrát na bolestivý zub a bolest zmizí.

Kožní choroby

Med a skořici lze použít na všechny typy kožních zánětů. Také na ekzémy a pásový opar. Naneste hmotu na poškozenou pokožku.

Nachlazení

Lidé s častým nachlazením by měli konzumovat 3x denně po dobu tří dnů 1/4 lžičky skořice smíchané s vlažným medem. To může být použito k léčbě nachlazení a chronického kašle a také k čištění průdušnice a průdušek.

Žaludek

Med a skořice odhánějí žaludeční neduhy a chrání před vznikem žaludečních vředů. Konzumace lžíce skořice a 2 lžic medu před jídlem zabraňuje tvorbě nadměrné žaludeční kyseliny i po těžších jídlech.

Ztráta váhy

Každé ráno vypijte malý šálek skořicového medu 1/2 hodiny před snídaní (na lačný žaludek) a večer před spaním. Hubnutí lze dosáhnout jeho pravidelnou konzumací.

Chřipka

Španělští vědci prokázali, že med obsahuje přírodní látky, které ničí chřipkové kmeny.

Vřed

Jedna lžíce skořice by měla být smíchána se třemi lžícemi medu. Výsledná hmota by měla být aplikována na vřed před spaním a ráno omyta teplou vodou. Po týdenním kurzu vřed zmizí.

Dlouhý život


Obtíže spojené se stářím lze zmírnit pravidelnou konzumací čaje z medu a skořice. Svařte 4 lžíce medu a 1 lžíci skořice ve 3 sklenicích vody. Doporučuje se konzumovat 1/4 sklenice tohoto čaje 3x denně.

Rakovina

Nedávné výzkumy v Japonsku a Austrálii ukázaly, že dokáže účinně léčit rakovinu kostí, žaludku a střev. Ti, kteří trpí těmito nemocemi, by měli konzumovat třikrát denně po dobu jednoho měsíce jednu lžíci medu a jednu lžíci skořice.

Chronická únava

Cukr obsažený v medu pomáhá udržovat fyzickou kondici. Starší pacienti, kteří konzumovali med a skořici v poměru 1:1, byli pohyblivější a hbitější. Dr. Milton, který tyto výzkumy prováděl, tvrdí, že lžíce medu a malá lžička skořice smíchané ve vodě a konzumované několikrát denně, ale hlavně v 15:00 (to je doba, kdy fyzická síla začíná ubývat), obnovuje vitalitu těla do týdne.

Zápach z úst

Zápachu z úst lze předejít ranním výplachem ústní dutiny medem a skořicí rozmíchanou v teplé vodě. Poskytuje svěží dech po celý den


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *