Proto kloktejte slanou vodou – má více výhod, než si myslíte!

Podle nedávné studie má kloktání slané vody více výhod, než byste si mysleli. 400 dobrovolníků provedlo experiment o tom, co se stane, když budeme každý den kloktat slanou vodu.

Jednoznačně se ukázalo, že neuvěřitelným způsobem zmírnily příznaky chřipky a nachlazení. Těch 400 lidí bylo rozděleno do dvou skupin, z nichž jedna skupina kloktala 3x denně oproti druhé skupině, u které se počet infekcí horních cest dýchacích a močových cest snížil o 40 %.

Některé další studie provedené v roce 2005 již podpořily výhody kloktání slané vody. A ty vám teď přinášíme

4 nejčastější efekty kloktání slané vody

1. Snižuje bolest v krku

Doktor Philip T. Hagen tvrdí, že slaná voda snižuje bolest v krku, pomáhá odstraňovat přebytečný hlen a hojí zanícené tkáně. Odstraňuje bakterie, alergeny a plísně, které ulpívají v krku. 1/4 nebo 1/2 lžičky soli rozpusťte v 8 dl vlažné vody a několikrát denně kloktejte.

2. Bolest zubů

Sůl může zabíjet bakterie a další patogeny, které způsobují bolesti zubů. Rozpusťte 1 lžíci soli a 1 lžíci jedlé sody v 500 ml vlažné vody, abyste dočasně zastavili bolest zubů (do návštěvy lékaře).

3. Proti zápachu z úst

Sůl dokáže bojovat s infekcemi, které jsou zodpovědné za zápach z úst. S tím si můžeme vyrobit i vlastní ústní vodu téměř zadarmo. Ve 2 dl vody rozpusťte 1/4 lžičky soli, přidejte pár kapek mátového oleje a ústní voda je hotová.

4. Nosní kongesce

Smíchejte 1/2 lžičky soli se sklenicí vody, kápněte si trochu do nosu, asi 2-3 kapky. Důkladně se vysmrkejte a uvidíte, jak snadno se vám dýchá.

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *