Přidejte hřebíček do citronů a limetek a od komárů, much nebo vos budete mít v létě klid

Možná milujete sníh nebo barevné podzimní listí, ale určitě si užíváte i jaro a léto!

Když je venku tepleji, všichni rádi chodíme ven a relaxujeme v přírodě. Slunce svítí, ptáci zpívají, květiny kvetou a hmyz nás neustále otravuje!

Jo, společnost hmyzu je snad jedinou opravdovou nevýhodou jara a léta!

Zbavit se jich není snadné. Komerční repelenty jsou navíc plné nebezpečných chemikálií, jako je N-diethyl-meta-toluamid, N-diethyl-3-methyl-benzamid, 2-hydroxyethyl a 1-methylpropyl.

Většina těchto produktů obsahuje DEET, u kterého bylo prokázáno, že je toxický pro centrální nervový systém. Studie také ukázaly, že u myší, které jsou jí často vystaveny, dochází ke změnám chování.


Tato chemikálie může způsobit smrt neuronů v některých částech mozku a tím způsobit problémy s pamětí, učením a pohybem svalů. Proto je vždy lepší zvolit přírodní alternativu.

Hřebíček je silný odpuzovač much, protože mouchy nesnášejí jejich vůni. Většina hmyzu nemá ráda bylinky se silným aroma, proto bývá  užitečné mít u dveří také květináč s mátou!

Hřebíčkový esenciální olej také účinně drží komáry na uzdě. Můžete ho smíchat s olivovým olejem, lihem nebo vodou v poměru 1:10 a vyrobit si domácí krém proti mouchám na bázi hřebíčku. Nastříkejte na všechny exponované části těla, ale vyhněte se očím a ústům.

Dalším odpuzovačem much a komárů je citron. Pro nejlepší účinky jej můžete kombinovat s hřebíčkem jako na úvodním obrázku.

Zde je návod, jak si užít den v přírodě bez chyb:

Dva citrony nebo limetky rozkrojte na půlky a do každé půlky pak zapíchněte 6 – 12 hřebíčků.

Umístěte ovoce na talíř doprostřed vašeho piknikového stolu.

Tímto způsobem vám hmyz již nebude kazit krásné, teplé letní dny!

Silnou zbraní proti komárům je rovněž vitamín B1, protože maskuje přirozený tělesný pach, který tuto havěť přitahuje. Proto se doporučuje užívat 300mg dávku spiruliny denně, protože je nejlepším zdrojem vitamínu B1.

Teď už si jen užívejte léto!


Zdroj: Add Cloves In Lemons And Limes To Keep Bees, Mosquitos, Wasps And Flies Away

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *