Poznejte účinky Manioku jedlého: Zabíjí rakovinu a léčí neplodnost

maniok jedly1Maniok jedlý je jihoamerická rostlina a zároveň potenciální lék na rakovinu a neplodnost. Vědecký název této rostliny je Mahinot esculenta, ale většina lidí jí zná jako cassavu nebo maniok. Roste zejména v oblastech Jižní Ameriky a mohla by nám přinést řadu zdravotních výhod.

Kořen manioku obsahuje vysoké množství vitamínu C a vápníku. Jeho listy obsahují lysin, bílkoviny a beta-karoten. Pravidelnou konzumací této rostliny zpevníte kosti a posílíte imunitní systém.

Navíc bylo zjištěno, že meniok velmi pravděpodobně úspěšně léčí i jiné zdravotní potíže jako artritidu, neplodnost a bolestí hlavy.

Maniok a další zdravotní přínosy

Na serveru Lankacnews bylo vydáno prohlášení ohledně jeho protirakovinném účinku. V této rostlině je extrakt tapioku (škrobu), který je velmi užitečný a dokáže léčit různá onemocnění. Pozitivní vliv byl zaznamenán i u lidí, kteří trpí podvýživou nebo diabetem.

Maniok zlepšuje krevní oběh a trávení, pomáhá udržet správnou hladinu červených krvinek, snižuje hladinu cholesterolu, posiluje kosti, chrání před rozvojem Alzheimerovy choroby a kardiovaskulárních nemocí. Prosazuje se i v léčbě rakoviny močového měchýře, prostaty a tlustého střeva.

Jak se připravuje na domácí spotřebu

Maniok oloupejte a nakrájejte na malé kostky, následně ho opláchněte studenou i teplou vodou. Maniok obsahuje malé množství kyanidu, což znamená, že je potřeba tuto rostlinu uvařit. Tím z ní eliminujete kyanid.

Jakmile budou kousky pěkně nasáklé, uskladněte je po dobu několika hodin do lednice. Maniok pustí šťávu, kterou můžete konzumovat každé ráno před snídaní. Jedná se rovněž o oblíbenou náhradu brambor, maniok můžete připravit podobně jako brambory nebo si z něj dokonce udělat chutnou kaši.
maniok jedly3

Maniok zabíjí rakovinu

Maniok je rostlina bohatá na asi nejznámější vitamín B17. Je známo, že tento vitamín je obzvláště účinným bojovníkem proti rakovině. Dr. Cynthia Jayasuriya, chirurgická lékařka ORL, sama poznala na vlastní kůži, jaké je bojovat s rakovinou.

Přírodní léčba v jejím případě zahrnovala konzumaci manioku ve 100 gramech třikrát denně. Večer si tuto rostlinu připravovala na kari a do jednoho měsíce dosáhla skvělých výsledků. Po rakovině nebylo ani stopy.

Co se stane, když účinné látky z manioku vstoupí do těla? Vitamín B17 se dostane s enzymem (Rhodanese) do těla a degraduje se do tří cukrů. Když dosáhne určité enzymatické úrovně, beta-glukosidáza degraduje vitamín B17 na kyseliny, glukózu a benzaldehyd. Kyselina kyanovodíková a benzaldehyd zabijí rakovinu.


Zdroj: This South American Plant Is A Potential Cure For Cancer And Infertility

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *