Podle Elona Muska bude umělá inteligence do příštího roku chytřejší než nejchytřejší člověk

Elon Musk, zakladatel a generální ředitel společností Tesla a SpaceX, začátkem dubna předpověděl, že umělá inteligence, která bude chytřejší než nejchytřejší člověk, bude pravděpodobně vyvinuta příští rok, nejpozději však v roce 2026.

Ve videorozhovoru s Nicolaiem Tangenem , generálním ředitelem Norges Bank (Norská národní banka), Musk mimo jiné diskutoval o tom, že umělá inteligence je omezena dostupností elektřiny a že se očekává, že další verze chatbota společnosti xAI, Grok být vyškoleni do května.

Ohledně rychlého rozvoje technologie AI se Elon Musk vyjádřil takto: „Pokud je otázkou, kdy bude obecná umělá inteligence chytřejší než nejchytřejší člověk, pak si myslím, že se to pravděpodobně stane příští rok nebo nejpozději do dvou let.“


Miliardář, který je také spoluzakladatelem OpenAI, také řekl, že nedostatek pokročilých čipů brání tréninku Grok verze 2. Dodal však, že zatímco nedostatek čipů byl hlavní překážkou rozvoje umělé inteligence, v příštím roce či dvou bude rozhodujícím faktorem napájení.

Elon Musk založil xAI loni jako vyzyvatel OpenAI, který zažaloval s tvrzením, že opustilo své původní poslání vyvíjet umělou inteligenci ve prospěch lidstva, nikoli za účelem zisku. OpenAI obvinění odmítá.

Poznamenal také, že pokud jde o elektrická vozidla, čínští výrobci automobilů jsou nejkonkurenceschopnější na světě a představují pro Teslu nejtěžší výzvu.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *