O tomto jste určitě nevěděli: Jak zastavit bolest zubu do 5 minut

O tomto jste určitě nevěděli: Jak zastavit bolest zubu do 5 minut
Bolest zubů se často objeví bez jakéhokoliv varování a její intenzita rychle narůstá. Dokud se vám podaří dostat k zubaři, tak to nějaký čas obvykle trvá.

Máme však pro vás dobou zprávu: Existuje jeden vynikající recept, který působí antisepticky a výrazně utlumuje bolest.

Jeho základem je hřebíček. Jedná se o koření se sladkou chutí, ale kromě kuchyně má také mnohé medicínské využití. Hřebíček obsahuje látku zvanou eugenol. Ten je silným anestetikem, účinným i na silné bolesti. Kromě toho také dezinfikuje ústa a odstraňuje v nich špatný zápach.

Existují 3 způsoby použití hřebíčku pro utlumení bolesti zubů

1/ Hřebíček v prášku

Nejprve si propláchněte ústa vlažnou slanou vodou. Vezměte špetku hřebíčku prášku a obložte jím dáseň bolavého zubu. Chvilku vyčkejte, dokud hřebíček demonstruje svou sílu.

2/ Celý hřebíček

Opět, první věc, kterou potřebujete udělat, je propláchnout si ústa vlažnou slanou vodou. Pak si do nich v blízkosti bolavého zubu vložte 2 až 3 celé hřebíčky. Vyčkejte chvíli, dokud slinami navlhčený hřebíček trochu nezměkne. Následně hřebíček bolavým zubem zlehka žvýkejte (pokud to bolest dovolí). Po chvíli ze sebe vypustí své medicínské oleje, které bolest utlumí.

3/ Olej z hřebíčku

Jde o nejefektivnější způsob využití hřebíčku proti bolesti zubů. Vše, co k tomu potřebujete, je hřebíčkový olej, kousky bavlněné vaty a polovinu polévkové lžíce olivového oleje.

Následně postupujte takto:

Jako obvykle, na začátek si propláchněte ústa vlažnou slanou vodou. Ta zároveň, kromě vyčištění úst připraví dásně na lepší absorpci oleje. Pak smíchejte polovinu polévkové lžíce olivového oleje s pár kapkami hřebíčkového oleje. No a nakonec tuto směs aplikujte na dásně v okolí bolavého zubu pomocí vatových chomáčků.

Závěr

Nezapomeňte na to, že stále budete potřebovat navštívit svého zubaře! Tento recept má sice na bolesti zubů rychlý a spolehlivý účinek, ale vždy se jedná pouze o dočasné řešení.

Související


 Zdroj: Get Rid of Your Toothache In 5 Minutes With This Home Remedy

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku