Nikdy si netrhejte chloupky v nose. Může to být zdraví nebezpečnéModerní způsob života nás zásadně ovlivňuje i ve změně nahlížení na krásu a hygienu. Plno lidí je kvůli tomu schopno udělat téměř cokoliv. Věděli jste ovšem, že některé moderníkosmetické úpravyje lepší nezkoušet?

Mezi ně patří právě i trhání chloupků v nose! Některým technikám bychom se měli raději vyhnout, protože skutečně mohou způsobovat vážné škody a nemoci.

Všichni známe vosk,kterým se odstraňuje ochlupení. Ač bolestivý způsob depilace, takvelmi účinný a jednoduchý. Nicméně se shodneme na tom, že nohy, paže a intimní partie našeho těla vypadají lépe bez chloupků.

Proč byste měli přestat trhat chloupky v nose

Podle vědeckých výzkumů není trhání chloupků pro tělo vůbec dobré. Odstranění chloupků jakýmkoliv způsobem může být příčinou řady zánětlivých reakcí. Tělo tak bojuje s infekcí a někteří paraziti jsou životu nebezpeční. Za tímto důvodem stojí fakt, že kůže má nervy a ty se těmito procesy mohou poškozovat.


Při odstraňování chloupků z pokožky se prázdné místo vyplní krví, která je ideálním prostředím pro vniknutí parazitů, bakterií a plísní.

Améba, která může sídlit ve vlasovém folikulu, nás ohrožuje přechodem infekce do krevního oběhu (tím se dostane do mozku). Zde zničí nervy a tkáň, což naruší i fungování lidského organismu.

Chloupky mají i v nose svou funkci. Prostřednictvím nosního ochlupení jsou chráněny dýchací cesty před vdechnutím špíny a infekce ze vzduchu. Chloupky tedy fungují jako filtr. Proto se ani nedoporučuje chloupky odstraňovat trvale pomocí laserů, ale pouze zastříhávat.

Škubání chloupků v nose nebo voskování si také pečlivě rozmyslete.

Jak na chloupky v nose?

Podle lékařů je nejlepší chloupky zastříhávat nejlépe malými nůžtičkami, které mají zaoblené konce. Jak takové zastřihávání má vypadat, uvidíte na videu.

Nicméně i zde hrozí nebezpečné zranění, a proto je někdy lepší zvolit speciální zastřihovače, které případné zranění skutečně minimalizují.

Hustota a růst chlupů pak závisí na dědičných dispozicích a na hormonální hladině. Někdy mohou být husté chlupy předzvěstí nemoci štítné žlázy nebo nádoru vaječníků.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku