Ming Men – s čím tento akupresurní bod souvisí a proč má tak silný účinek na vaše zdraví


Jsme teplokrevné bytosti a přítomnost tepla v nás naznačuje potvrzuje přítomnost života. Samotné fyzické tělo patří elementu země a jeho kvalita je suchá a chladná (jin), zatímco životní energie patří elementu ohně (jang). Přemýšleli jste někdy, kde je v nás jiskra života?

Tradiční čínská medicína říká, že ledviny jsou centrem životní energie. Jsou základem Jin a Jang, přesněji řečeno ledviny jsou Jin a mezi nimi leží Ming Men neboli „Brána života“, také nazývaná „plamen života“, což je od přírody Jang. Život končí, když uhasne ministerský oheň.

Ledviny jsou kořenem prenatálního života (Jing) a protéká jimi genetická vazba. Najdete v nich informace o našich předcích a naší konstituci, vitalitě, růstu, pohlavní zralosti, plodnosti atd. Dědičná esence vzniká v okamžiku početí, kdy se esence rodičů spojí.

Způsob, jakým hoří náš životní plamínek, určuje úroveň a kvalitu naší životní energie. Ledviny jsou kořenem prenatálního života; žaludek a slezina jsou kořenem postnatálního života.

Naše zdraví a vitalita závisí na funkci žaludečního ohně v našem žaludku. Žaludek, nebo obecně třetí čakra, se nazývá pec nebo kotel, který zahřívá tělo.

Silný oheň života zajišťuje dobré trávení a slabý oheň je následován pomalým trávením, jídlo se špatně rozkládá, ve vaší krvi chybí důležitá hmota a je slabá, bojujete s nadýmáním, průjmem a dalšími příznaky naznačujícími tuto poruchu.

Negativní efekt v takových případech navíc zvyšuje konzumace studených a mražených potravin a nápojů, příliš rychlé jedení a polykání nerozkousaných potravin, ve spěchu, nervózně, když stojíte, čtete noviny, sledujete televizi nebo jste v práci. Můžete jíst to nejzdravější jídlo, ale pokud je budete jíst ve stresu, depresi nebo strachu, prakticky nezískáte žádné výhody.

Otázkou je, proč jíme nejvíce, když jsme v depresi? Deprese a pocit chladu jsou ve vztahu příčiny a důsledku.

Deprese naznačuje ztrátu životního ohně a potřeba jídla je automatickou reakcí depresivního a prochladlého organismu, který potřebuje životní energii. Na druhou stranu jsou ledviny extrémně citlivé na strach a chlad.

Čínská metafyzika říká, že ledviny patří živlu voda, sever, zima, černá nebo tmavě modrá barva. Když se bojíme nebo jsme v nebezpečí, nadledvinky vylučují stresové hormony a spouští mechanismus „bojuj nebo uteč“, následovaný zúžením krevních cév a potížemi v toku energie.

Neustálé napětí, úzkost a stres vedou k extrémní aktivitě živlu vody, který v koloběhu živlů topí a ovládá živel ohně, výsledkem je kapka životní energie, radosti a nadšení.

V kombinaci s nerovnováhou živlu vody to „spotřebovává“ a čerpá energii ledvin a má za následek následující poruchy:

  • vypadávání vlasů nebo mastné vlasy, špatná kvalita vlasů, předčasně šedivé vlasy
  • problémy s močovým měchýřem nebo reprodukčním systémem
  • studené nohy a odpor k chladu
  • ztráta chuti na sex
  • nevyvážený sexuální život, který implikuje nadměrnou sexuální aktivitu nebo dlouhodobou abstinenci; jakékoli vystavení extrémům ovlivňuje rovnováhu
  • časté nebo nekontrolované močení
  • problémy se sluchem a ušima
  • nedostatek vůle a mobility, strach a nejistota, neustále „zdvižené“ zdi a obranné mechanismy, obavy a nedostatek relaxace v životě.

Když je živel vody nevyvážený a zdůrazněný, zdůrazňuje princip „chladu“ (zima, tma, stagnace, nedostatek dne a světla), který má tendenci zmrazovat finanční a jiné energetické hladiny, protože strach a nejistota snižují možnost dávání a ustavení energetických toků.

Vzhledem k tomu, že hlavní funkcí ledvin je čistit krev, je jasné, že nemohou správně vykonávat svou práci, dokud nepřestanete blokovat vlastní tělo.

Abyste uvedli element vody do rovnováhy, měli byste uplatňovat princip „tepla“, počínaje osvojením si pozitivních mentálních návyků a optimistického přístupu k životu, poté princip výživy zaváděním potravin, které zahřívají naše tělo, například koření jako pepř. , zázvor, skořice atd.

Masírujte spodní část zad (oblast kolem ledvin) a udržujte ji v teple – nyní pravděpodobně chápete, proč vaše matka trvala na tom, abyste nosili spodní košile a zakrývali si záda.

Můžete si také vybrat teplé barvy pro vaše oblečení a interiérový design, jako je červená, oranžová, žlutá, se zvláštním důrazem na přírodní materiály s hřejivým efektem, jako je přírodní vlna.

Vyhněte se severní části vašeho domova, černé, šedé a dalším tmavým barvám. Vyhněte se studeným nápojům a jídlu a pijte teplou vodu v kombinaci s citronovou šťávou nebo kurkumou, abyste povzbudili váš žaludeční oheň.

Žaludeční kyselina fyzicky tráví potravu, je to vlastně kyselina chlorovodíková (HCl), a pokud je jí dostatek, dokáže tato kyselina snadno zničit všechny patogenní mikroorganismy z jídla, které konzumujete. Zvýšený příjem potravy snižuje schopnost žaludeční kyseliny zpracovat potravu a v případě přejídání zůstávají některé bakterie nedotčeny.

Jak vidíte, je mnohem zdravější jíst několik menších jídel během celého dne, než jíst velké množství jídla najednou. Špatná žaludeční kyselina vede k nerušenému množení bakterií, průjmu, pálení žáhy, gastritidě, obezitě a zvýšené hladině cholesterolu a triglyceridů v krvi.

Žaludeční kyselinu může zvýšit stres, nezdravá jídla a nápoje, alkohol, tabák, antibiotika a léky (antacida) předepisované lidem trpícím „žaludeční kyselinou“, které ve skutečnosti blokují žaludeční kyselinu a tím odstraňují nepříjemné příznaky této poruchy.

Mohou ale také trvale destabilizovat organismus. Možná si neuvědomujete důležitost kyseliny chlorovodíkové v žaludku a stimulaci její tvorby při jejím snížení. Můžete použít chlorid hořečnatý, je levný a dostupný v lékárnách.

Chlorid hořečnatý stimuluje a urychluje trávení, vyprazdňování žaludku a vylučování toxinů. Použijte chlorid hořečnatý a provádějte detoxikaci přes kůži koupelí v tomto roztoku. Bojujte s infekcemi konzumací koření, jako je chilli, česnek, hřebíček, zázvor, křen atd.

Je důležité neustále detoxikovat své tělo a odstraňovat toxiny, které denně do něj vstupujete. Pamatujte, že léky jsou také toxické, stejně jako naše myšlenky. A nejen vaše myšlenky – toxické informace můžete absorbovat i zrakem a sluchem.

Fyzická aktivita a čerstvý vzduch jsou nejlepší způsoby, jak oživit oheň života. Živel vzduchu udržuje a posiluje živel vzduchu. Faktem je, že oheň nemůže hořet bez kyslíku a zhasne, když se proud kyslíku zastaví. Stejné je to s naším životem.

Dýchání je základní funkcí, která nás udržuje při životě tím, že přenáší kyslík ze vzduchu do buněk. Zdravé buňky přežívají pouze v přítomnosti kyslíku, ale rakovinné buňky mohou přežít bez kyslíku a přejdou na anaerobní dýchací systém, což je činí vhodnými pro vývoj patogenních mikroorganismů.

Fyzická aktivita také podporuje vylučování toxinů, zejména potem, protože kůže je největším orgánem, kterým absorbujeme kyslík a odstraňujeme toxiny.

Neaktivní a sezení hromadí toxiny v těle a způsobuje, že se cítíte depresivní, bez života, unavení a probouzíte se unavenější, než jste byli před spaním, nikdy nemáte dost spánku, a to je známka toho, že jste otráveni, váš oheň života je ubohý a že byste měli udělat něco, abyste ho oživili a cítili se lépe.


Zdroj: Ming Men – An Acupressure Point With Powerful Effect on Your Health

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku