Neignorujte bolesti v těchto částech těla: Může vás to stát i život!

Bolest je jedním z hlavních a nejvýraznějších způsobů, kdy se nám organismus snaží říct, že něco není v pořádku.

Tyto bolesti bychom neměli podceňovat, protože se jedná o jedeny z nejdůležitějších signálů vydaných z našeho těla. Navíc tyto bolesti mohou přinést velmi negativní dopady, které byste určitě nečekali.

Bolest v jedné části těla může klidně znamenat, že je něco špatně s jinou částí těla, ale vy o tom nemusíte ani tušit.

Každá bolest, která trvá více než týden by měla být vyšetřena, zvláště pokud jde o části těla zmíněných níže. Ignorování této bolesti vás může dokonce i zabít.

#1 Srdce

Lidé, kteří pociťují bolest v levé části hrudníku by měli vyhledat lékařskou pomoc, protože je to jeden z příznaků srdečních problémů. Svou pozornost byste měli věnovat hlavně bolesti v levé části těla, protože je spojena ze srdcem.

#2 Bránice a plíce

Máte bolesti na horních ramenou či krku? Pravděpodobně máte problémy s bránicí či plícemi.

#3 Játra a žlučník

Bolesti v krku a horních částí paží může být také prvním příznakem toho, že něco není v pořádku s těmito dvěma orgány, zvláště, pokud se bolest vyskytuje častěji na pravé straně.

Při tomto problému buďte obzvláště opatrní, protože tyto bolesti mohou být trvalé.

#4 Žaludek a slinivka

Pokud máte bolesti v oblasti břicha a zad, může to znamenat, že máte problémy s těmito dvěma orgány. Podle statistik více než 50 % pacientů trpících chronickou pankreatitidou mají velké bolesti páteře. Tyto bolesti byste také neměli ignorovat.

#5 Tlusté střevo

Pokud máte bodavou bolest v pravé části podbřišku může znamenat, že máte problémy s tlustým střevem. Chybná funkce tlustého střeva a konečníku se obvykle projevuje bolestí ve středové části spodního bříška. V tomto případě se rychle obraťte na lékaře.

#6 Tenké a slepé střevo

Pokud máte pulzující bolest v oblasti pupku, možná bude třeba zkontrolovat funkčnost vašeho tenkého střeva. Pokud pociťujete tuto bolest, oznamte ji včas lékaři a popište mu ji.

#7 Ledviny

Problémy s ledvinami je někdy těžké diagnostikovat, protože bolest může vyústit do různých částí těla, jako například ve spodní části zad, dolní části břicha, pánvi či stehnech.

#8 Močový měchýř

Problémy s močovým měchýřem se obvykle projevují bolestí ve spodní části pánve, zepředu a z boků.

#9 Vaječníky

Zánět vaječníků způsobuje silné, bodavé bolesti v jejich oblasti. Bolest může přecházet do předního břicha. Nikdy neignorujte bolest falešných symptomů. Poraďte se s lékařem a případně proveďte další prohlídky.


Zdroj: Do Not Ignore The Pain in These Parts of Your Body – It Can Cost You Life

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku