Nikdy neignorujte následující příznaky, zvláště pokud je vám více než 40 let!

Necitlivost a brnění v rukou, zvláště pokud se vyskytují pravidelně a trvají dlouhou dobu, svědčí o nějaké fyziologické poruše. Někdy může problém spustit vážnější onemocnění, takže by se nikdy nemělo ignorovat. Požádejte o vyjádření odborníka.

Většina nervových zakončení se nachází v našich prstech, takže pokud cítíte necitlivost nebo mravenčení, navštivte odborníka pro přesnou diagnostiku problému.

Než propadneme panice, měli bychom si domluvit schůzku se svým rodinným lékařem, aby mohl určit, co znecitlivění způsobuje.

Přesná diagnóza zvyšuje účinnost léčby. Věnujte pozornost sobě, je důležité říci lékaři, v jakém fyzickém nebo emocionálním stavu se necitlivost vyskytuje.

Někdy může být necitlivost doprovázena ztrátou vědomí, poruchou zraku, halucinacemi, problémy s koordinací a nezřetelnou řečí.


Co může způsobit necitlivost?

Někdy se také stane, když příliš sedíme na jednom místě nebo držíme končetiny delší dobu v určité poloze. Může být způsobeno špatným krevním oběhem, poraněním periferních nervů nebo kompresí nervových zakončení. Může se zvýšit krevní tlak, ale mohou se také vytvořit zranění a jizvy.

Jaké nemoci za tím mohou stát?

  • cukrovka, roztroušená skleróza, migréna, mrtvice, srdeční infarkt
  • může to být způsobeno i nedostatkem nějakého vitaminu nebo minerálu
  • kouření
  • také pití příliš mnoho kávy, alkoholu nebo drog

Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku