Následujících 5 nedostatků vyvolává necitlivost a brnění

Podle časopisu Medical News Today: „Většina lidí občas cítí brnění v nohou nebo rukou. Brnění v chodidlech nebo rukou může být nepříjemné, ale příčina není obvykle vážná. Pokud se však chodidla nebo ruce často třesou, může to být důsledek právě předchozího brnění.

Co znamená brnění nebo mravenčení v rukou

Existuje mnoho důvodů, proč se nám brnění v nohou a rukou děje, z nichž většina je naštěstí dočasná.

Pokud člověk sedí nebo spí v neobvyklé poloze, může tlak na nerv způsobit pocit brnění v chodidlech nebo rukou. Lidé to často označují jako „mravenčení“.

Některé příčiny brnění v nohou nebo rukou jsou závažnější a mohou vyžadovat správnou diagnózu a léčbu. “

Brnění a znecitlivění jsou někdy příznaky některých nutričních nedostatků. Periferní neuropatie je způsobena mnoha ne-vědeckými jmény, jako je brnění, necitlivost a „mravenčení“ a je často důsledkem nedostatku určitých živin.

Tento stav také vede k pálivé bolesti nebo příliš teplé nebo studené kůži. Tyto problémy se označují termínem parestézie, která může púřerůst až do chronického stavu.

Nedostatek následujících 5 látek může být hlavním viníkem pocitu mravenčení:

1. Vitamín B12

Nedostatek vitamínu B12 může být závažným problémem, který může mít vliv na mozek, klouby a svaly. Způsobuje deprese, bludné ztráty, brnění a necitlivost.

2. Hořčík

Výše uvedené příznaky mohou také indikovat nedostatek hořčíku, protože ten ovlivňuje hormonální rovnováhu, svaly, funkci srdce a další. Nicméně, optimalizovat hladinu hořčíku můžete konzumací dýňových semen, luštěnin, a současnému omezení pití soda, alkoholu a kofeinu. O tom, jaký hořčík je pro Vám vhodný, si můžete přečíst v TOMTO ČLÁNKU.

3. Vápník

Vápník je nezbytný pro kosti a svaly a podporuje také zdraví srdce a krve. Tělo vlastně protestuje, pokud mu to chybí. Tento nedostatek však můžete snadno napravit konzumací potravin bohatých na vápník, jako jsou mléčné výrobky, obohacené obiloviny a chléb.

4. Vitamín E

Vitamin E chrání nervový systém a jeho nedostatek v těle způsobuje necitlivost a brnění v chodidlech a rukou. Nicméně potraviny jako slunečnicová semena a zelenina, jako je brokolice, jsou na tento vitamín bohaté.

5. Vitamín D

Vitamin D zlepšuje vstřebávání vápníku v těle a jeho nedostatek může způsobit příznaky, jako je znecitlivění, brnění, ztráta hmotnosti, únava a zácpa. Nejlepším způsobem, jak to napravit, je zvýšení příjmu mléka a obilovin.

Pokud pocítíte necitlivost a brnění, měli byste hned na začátku přehodnotit své stravovací návyky a začlenit zdravé potraviny do své každodenní stravy.

Související


Zdroj: The Following 5 Deficiencies Provoke Numbness And Tingling

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku