Naprosto dokonalý esenciální olej. Bojuje proti úzkosti, zmírňuje bolest při artritidě a taky vám pomáhá spátExistuje mnoho odrůd heřmánku a mezi ty s nejléčivějšími vlastnostmi patří německý a římský. Esenciální olej z Heřmánku římského se po staletí používá jako přírodní léčba trávicích problémů, zánětů a kožních onemocnění.

Tento esenciální olej se destiluje párou z květů rostliny a má sladkou, svěží, ovocnou a jablkovou vůni. Po destilaci má olej v čerstvém stavu barvu od zářivě modré až po tmavě zelenou a po skladování se změní na tmavě žlutou.

To však neznamená, že ztrácí své silné léčivé vlastnosti. Heřmánek obsahuje asi 120 sekundárních metabolitů, včetně 28 terpenoidů a 36 flavonoidů. Esenciální olej z heřmánku římského se skládá hlavně z esterů kyseliny andělské a kyseliny tiglové, jakož i farnesenu a a-pinenu, které mají silné protizánětlivé a antibiotické vlastnosti.

Má silné antispasmodické, antimikrobiální a antioxidační vlastnosti a nabízí řadu zdravotních výhod, včetně:

— Tento esenciální olej přidaný do šálku čaje léčí gastrointestinální stavy a problémy, jako je plynatost, reflux žaludku, špatné trávení, průjem a nevolnost.

— Esenciální olej z heřmánku římského je bohatý na flavonoidy, které podporují zdraví srdce, uvolňují srdce, snižují krevní tlak a výrazně snižují riziko úmrtnosti na ischemickou chorobu srdeční.

— Flavonoidy v oleji z heřmánku římského pronikají do hlubších vrstev pokožky a léčí příznaky revmatoidní artritidy.

— Olej z heřmánku římského léčí překrvení a otoky způsobené alergiemi a jeho lokální aplikace léčí podráždění způsobené potravinovými alergiemi.

— Tento esenciální olej zmírňuje úzkost a má mírné sedativní vlastnosti, které uklidňují nervy. Přidejte několik kapek do vody a čaje nebo do teplé koupele a relaxujte.

— Římský esenciální olej zlepšuje spánek, snižuje hladinu stresu a bojuje proti nespavosti.

– Esenciální olej z heřmánku římského má silné protizánětlivé vlastnosti, které léčí ekzémy, dnu, jedovatý břečťan a další kožní podráždění. Naneste několik kapek na vatový tampon a poté vetřete na postižené místo.

— Tento esenciální olej je přírodní antispasmodikum, takže zmírňuje menstruační křeče a bolesti těla způsobené PMS. Rozptylujte si olej doma, abyste si zlepšili náladu a zklidnili příznaky PMS, nebo si ho přidejte do teplé koupele a namočte se v něm.

Začněte proto používat tento všestranný esenciální olej a přirozeně lečte četné zdravotní problémy!

NEPŘEHLÉDNĚTE! velkém množství může tento esenciální olej způsobit zvracení. Také byste se mu měli vyhýbat v těhotenství nebo při kojení. Pro vnější použití zřeďte esenciální olej s nosným olejem, jako je jojobový nebo kokosový olej, abyste předešli podráždění.


Zdroj: The Essential Oil That Fights Anxiety, Relieves Arthritis Pain & Helps You Sleep

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku