8 věcí, které díky tomuto oleji udělají z vašich vlasů dokonalý příběh krásy

kokosovy-olej-pre-vlasy1

Získat krásné a zdravé vlasy je cílem mnoha žen, avšak bez správné péče a přirozených ingrediencí může být tento cíl obtížný. Studie prokázaly, že mezi mnoha oleji má kokosový zvláště příznivé účinky na vlasy.

1. Podpora růstu vlasů

Kokosový olej je tradičně používán pro péči o vlasy v tropech již tisíce let. Jeho bohaté přínosy jsou známé nejen pro vlasy, ale i pro pokožku hlavy. Existuje mnoho způsobů, jak využít kokosový olej pro péči o vlasy. V Indii například kokosový olej podporuje růst vlasů. Existuje několik receptů, jako je vaření šalvěje v kokosovém oleji, které posilují pokožku hlavy a brání vypadávání vlasů.

2. Ochrana a posílení vlasů

Díky kyselině laurové obsažené v kokosovém oleji je tento olej účinný při ochraně proteinů vlasů, a tím předchází ztrátě proteinů a chrání jak poškozené, tak zdravé vlasy. Kokosový olej má také uklidňující účinek na pokožku hlavy a zadržuje vlhkost, což pomáhá snižovat lámavost vlasů.


3. Péče o pokožku hlavy

Aplikace kokosového oleje na pokožku hlavy má pro ni uklidňující efekt. Je proto vhodný i pro lidi s podrážděnou pokožkou nebo pro ty, kteří trpí na nadměrné pocení hlavy.

4. Péče o suché vlasy

Pro ženy se suchými vlasy bývá péče o ně velmi důležitá. Při používání komerčních chemických produktů na čištění, stylizování zda rozčesávání, může docházek k následnému vysoušení pokožky. Kokosový olej dokáže být i v těchto případech velmi nápomocný.

5. Řešení rozdělených konečků

Při problému roztřepených konečků vlasů se obecně doporučuje jejich ostříhání. Pokud se ale problém vyskytuje pouze na omezeném počtu vlasů, je možné na jeho vyřešení použít jednoduché domácí recepty. Vlasy pár minut masírujte se směsí kokosového a mandlového oleje. To pomůže spojit roztřepené vlasy a zabránit jejich dalšímu třepení.

6. Proti lupům

Několik druhů mastných kyselin v kokosovém oleji slouží jako látky zabraňující tvorbě lupů. Jsou považovány za lepší než mnohé komerční šampony s deklarovaným účinkem proti lupům. Pravidelná aplikace kokosového oleje vás takto dokáže navždy zbavit lupů. Smíchejte ho s vlažnou vodou a trochou ricinového oleje. S touto směsí masírujte vlasy a pokožku hlavy.

7. Gel na vlasy

Kokosový olej tuhne při přibližné teplotě 23 °C. Pokud je ztuhlý, trochu ho zahřejte a naneste na vlasy během jejich tvarování. Ten pak při kontaktu s chladnějším vzduchem opětovně ztuhne a zafixuje tak účes v požadovaném tvaru.


8. Vláčnost a lesk vlasů

Kokosový olej je lepší vlasový kondicionér než jakýkoli syntetický produkt prodávaný na trhu. Pro udržení třpytivých a vláčných vlasů používejte teplý kokosový olej. Nanášejte ho na vlasy večer před spaním a ráno si vlasy umyjte. Takto to opakujte jednou za několik dní. Po čase budou vaše vlasy zdravé, silné a vláčné.

Péče o vlasy s kokosovým olejem je přirozenou cestou k dosažení zdravých a krásných vlasů. S jeho mnoha výhodami a různými způsoby použití je to ideální volba pro ty, kteří hledají účinné a přírodní řešení pro péči o své vlasy.


Zdroj: Coconut Oil for Hair 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *