Na pouštění studené vody na spáleninu zapomeňte. Tato, mnohem lepší alternativa, o které jste ještě neslyšeli, vás dostane!

Dnes se s vámi podělíme o zkušenost jedné ženy se spáleninami. Před nějakou dobou vařila kukuřičné klasy a píchla vidličkou do vařící vody, aby zjistila, jestli je kukuřice hotová. Kukuřici ale minula a její ruka se ponořila do vařící vody.

Naštěstí měla kamaráda, který byl vietnamský veterán, a který k ní přišel právě v okamžiku kdy skučela neskutečnou bolestí.

Zeptal se, jestli někde nemá trochu obyčejné staré mouky. Ta následně vytáhla ze spíže pytlík mouky a on  do něj strčil její popálenou ruku.

Současně ji poradil, aby ruku v mouce nechala po dobu deset minut, což také udělala.

Kamarád jí zároveň řekl příběh, který osobně zažil ve Vietnamu. Jeden voják tam začal hořet, a oni v panice na něj vysypali pytel mouky, aby uhasili plameny.

K jejich překvapení se jim podařilo nejen uhasit plameny, ale ten chlapík na sobě pak neměl ani jediný puchýř!

Ve zkratce konec tohoto příběhu – nechala ruku v mouce deset minut, pak ji vytáhla a ruka nebyla červená, nebyl na ní žádný puchýř a ona necítila ani žádnou bolest.

Od té doby a této zkušenosti má v ledničce stále pytlík mouky a kdykoli se popálí, je připravena na okamžitou reakci. Vždy je lepší studená mouka , než mouka v pokojové teplotě.

Důkazem  je, že té chvíle neměla ani jednou puchýř a dokonce ani červenou skvrnu!

Zkus to, vyzkoušejte tento zázrak! Mějte stále v ledničce pytlík mouky. Jednou tomu budete rádi!

Takže závěrem. Nedávejte spálenou ruku pod kohoutek s tekoucí studenou vodou, strčte ji na deset minut přímo do mouky!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Počet komentářů: 5

 1. Vladimír Tichý napsal:

  Já již nejméně 60 let používám metodu první pomoci při spáleninách, nebo opaření. Tato metoda se zdá nelogická, mnoho lidí děsí a málokdo má odvahu ji vyzkoušet. Když se spálím, nebo opařím, postižené místo co nejdříve potřu něčím mastným ( olej, sádlo, vazelína , je to jedno ). Potom jej přiblížím co nejblíže ke zdroji tepla a snažím se co nejdéle vydržet, jedná se o vteřiny. Hodně to pálí. Po chvíli nezůstane žádná stopa ani bolest. Pro mne se stalo důkazem účinku této metody, když jsem si opařil ruku a udělal co popisuji, pak se mi na zápěstí udělal proužek puchýře v místě kam jsem tuk nedotřel.

 2. Drahomíra napsal:

  tento recept znám již dlouho a kdykoliv se popálím, použiji mouku a vše se zklidní a bez následků, bez puchýřů …..

 3. Funguje napsal:

  Taky vyzkouseno. Kdyz syn sahl na plotynku ktera byla delsi dobu vypla ale ne dost vystydla. Taky jsem mu dala ruku do mouky. On ji zmoulal a nic nemel na dlani super

 4. MAGDALENA napsal:

  Mala som moznost vyskusatFUNGUJE TO.Ja som davala do soli navlhcene aby neopadala,alebo potrete horcicou osobne vyskusane.

 5. anna napsal:

  To už mi radila moje babičky-dávno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku