10 tipů, které fungují a zachrání vás v mnoha zdravotních obtížích. Na tabletky proti bolesti zapomeňte


Nikdo nezná své tělo na 100 %. V situacích kdy potřebujeme maximální souhru s naším tělem mohou přijít komplikace. Například silné bušení srdce, únava nebo bolest. Existují však triky díky, kterým dokážete své tělo alespoň na malou chvíli oklamat.

# 1 Pro snížení srdečního tepu si foukněte do prstu

Tato velmi nepříjemná činnost se stává mnohým z nás právě tehdy, když nás čeká nějaká důležitá prezentace nebo setkání. Je na to však velmi účinný trik. Stačí, když si začnete foukat do palce. Palec má totiž svůj vlastní puls a proto když ho ochladíte, puls se zpomalí a vy se uklidníte. Další testovanou metodou je, že palec si vložíte do úst a fouknete. Při této metodě stimulujete tzv. bloudivý nerv čím zpomalujete srdeční frekvenci a budete se cítit více klidní.

# 2 Pokud cítíte bolest, přesuňte hmotnost na jednu stranu těla

Jakmile provádíte nějaký sport nebo namáhavou činnost, může se stát, že vás překvapí neočekávaná bolest. Důvodem takové bolesti může být i špatná rozcvička nebo nedostatečné zahřátí. Sportovci však znají osvědčenou metodu na tento problém. Zpomalte a přesuňte váhu těla na tu stranu, na níž nevzniká bolest. Nezapomínejte však správně dýchat. Po několika opakováních by měla bolest zmizet.

# 3 Brnění či mravenčení v rukou zastaví rychlé zahřátí krku


Každý zná ten nepříjemný pocit když se v noci vzbudí a má v rukou nepříjemné mravenčení. Tento druh bolesti může být způsoben špatnou polohou při spánku nebo pracovním zatížením. Zbavit se této nepříjemné bolesti není jednoduché. Mnoho lidí čeká dokud bolest přejde, jiní naopak třesou rukama. Existuje však mnohem účinnější metoda, která zabere hned! Stačí naklonit hlavu na stranu. Tato nepříjemná bolest vzniká stlačováním nervů, které se nacházejí v krku. Pokud však natočíte hlavu, zmírníte tlak a zahřejete svaly.

# 4 Škrábání v krku zmírní masáž ucha

Ani sklenice vody a ani odkašlání vždy nepomáhají. Škrábání v hrdle je velmi nepříjemné a mohou z něj vzniknout následně i další zdravotní problémy. Chcete-li zmírnit tento nepříjemný pocit, masírujte své uši z vnitřní strany. Nepříjemný pocit v krku se objevuje mnohokrát v důsledku svalových křečí. Když však masírujete ucho, krk tím relaxuje a odstraňujete křeč. Je opravdu prokázáno, že právě mezi hrdlem a ušima je spojení. Právě proto jste si mohli všimnout, že mnoho lidí kašle právě při čištění uší.

# 5 Zakašlání zmírňuje bolestivost injekce

Jakmile se dozvíte, že máte navštívit lékaře, začne se vám točit hlava a je vám nevolno. Nemluvě o tom, že bychom si ještě měli dát vzít krev. To už je pro mnohé lidi opravdu příliš. Existuje však zcela jednoduchý trik jak zmírníte bolest od injekce. Stačí, když začnete kašlat jakmile vám doktor udělá vpich jehlou. Lékaři tvrdí, že to funguje kvůli tomu, že vaše pozornost se právě tehdy přesune na kašel. Určitě je tato metoda účinnější než povídání se s přáteli, sledování filmu nebo poslech hudby.

# 6 Masáž místa mezi obočím uvolňuje ucpaný nos

Nejlepší na ucpaný nos jsou určitě kapky, léky nebo napařování se nad mořskou solí. Tento stav je však opravdu jednoduché odstranit také pomocí masáže. Stačí, když zatlačíte prsty proti oblasti mezi obočím a jazyk budete tisknout proti páteři. 20 sekund by mělo stačit nato, abyste pocítili účinek. Tím, že jazyk bude v této poloze, přesunete kost, která spojuje nosní dutiny s ústy a vytvoříte tím prostor odvození.

# 7 V případě, že se zraníte, bolest se sníží, pokud se na dané místo podíváte opačnou stranou dalekohledu

Mozek je orgán, který je zodpovědný za bolest, kterou cítíme když se zraníme. Je však prokázáno, že dokážeme mozek oklamat a ukázat, že rána není tak špatná jak ji vidí mozek. Vědci z Oxfordské univerzity přišli nato, že pokud je bolestivá část zvětšena, člověk cítí více bolesti. Pokud je však naopak bolestivá část zobrazena menší bolest není tak velká. Logické odůvodnění je tedy takové, že mozek vnímá velkou ránu jako bolestivější. Samozřejmě v tomto případě jde drobná poranění, které nevyžadují lékařskou péči.

# 8 Když už to nemůžete vydržet v řadě na wc, masírujte si lýtko

Neutuchající potřeba toalety je vyvolána v našem mozku. To, že se vám dá jít tak strašně na toaletu zapříčiňuje mozek. Fyzicky dokážete vydržet mnohem déle než si myslíte. Australská terapeutka Janett Webbová přišla na neobvyklý způsob jak oddálit neutuchající potřebu na toaletu, zatímco čekáte v řadě. Začněte si masírovat lýtko a tedy upřete pozornost mozku na jinou činnost. Toto oklamání však platí pouze pro ženy.

# 9 Když se vám točí hlava, zakloňte ji

Točení hlavy nebo tedy závratě se mnohdy vyskytují nejen kvůli vážným onemocněním, ale jsou ovlivněny i menšími faktory. Mohou být ovlivněny stresem, špatným vzduchem nebo tlakem. V těchto případech lidem jako první napadne sednout si. Existuje však i cvičení, které stejně pomůže. Vědci z univerzity v Coloradu přišli s cvičením, jehož podstatou je natažení hlavy vzhůru, následně pomalu ohýbat dopředu a nakonec obrátit hlavu doleva. Lidé, kteří toto cvičení vyzkoušeli tvrdí, že zabírá hned po provedení.

# 10 když se chcete u cvičení méně potit, přiložte si na jakékoli pulzující místo něco studeného

Mnoho lidí se nevzdá cvičení ani ve vysokých teplotách. Existuje však rychlý a účinný způsob jak snížit tělesnou teplotu. Přitiskněte něco studeného na jakýkoliv bod pulzu na těle. Existuje mnoho impulzivních bodů například zápěstí, čelo nebo místo pod koleny. Při cvičení tedy použijte čelenky, potítka a podobné věci, které zabrání přehřátí.

Samozřejmě netřeba hazardovat se svým zdravím. Jakmile je poranění nebo točení se hlavy pravidelné třeba vyhledat lékařskou pomoc. My jsme vám dali pár tipů nato, jak se rychle zbavit bolesti, která vás překvapí.


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *