Co se stane s vašim tělem když si budete 25 sekund foukat na palec? Tyto zdravotní triky znaly už naše babičky

S čistým svědomím můžeme říci, že naše těla jsou zvláštní, ne? Jakmile nás něco začne bolet, tak jiný problém, který nás trápil je záhadně vyřešen.

Nyní, v období, kdy máme běžně ucpaný nos, bolest krku nebo jiné běžné zdravotní komplikace, vám poskytneme následující užitečné alternativní rady.

Aplikováním tlaku na některá konkrétní místa dokážete svou mysl rozptýlit natolik, že díky tomu překonáte ty nejvíce frustrující nemoci, starosti a bolesti.

Zklidnění škrábání a bolesti v krku

Horký čaj a směs vody a soli dokáží poskytnout dočasnou úlevu, ale když nás lechtá v krku, není nic, co by nám umožnilo poškrábat se. Scott Schaffer, prezident specializovaného centra Ucho, nos, hrdlo prozradil pro magazín MEN’S Helthy tajemství, které by poskytlo trvalou úlevu.

Doktor Schaffer tvrdí, že vše co je potřeba udělat je poškrábat své ucho! Vysvětlil, že když stimulujeme nervy v uchu, vyvolávají reflex, díky kterému se v hrdle vytvářejí svalové křeče.

Tyto křeče pak zmírňují lechtání. Každý ve vaší domácnosti vám v této chřipkové situaci poděkuje.

“Uklidněte” si nervy

Pokud vás stresuje svět kolem vás, a vy už nevíte jak relaxovat, opláchněte si obličej studenou vodou. Kombinace zadrženého dechu a pocitu studené vody na vaší pokožce oklame a zaměstná mozek reflexem potápění se.

Tento reflex nutí vaše tělo účinněji využívat kyslík což zároveň způsobuje následně uklidnění. Také obyčejné pití studené vody vám může zajistit obdobný reflex. Pro ženy je to tedy příznivější, jelikož si nemusí zničit svůj make up.

Buďte stateční během darování krve

V případě představy jehly propichující vaši kůži vám nabíhá husí kůže, zkuste se sami rozptýlit. Během okamžiku, kdy vám sestřička píchá jehlu, si zkuste jemně odkašlat.

To vám odláká mysl od jakékoliv bolesti. Ale pro jistotu sestřičku předem varujte o tom, co máte v plánu, aby to nezpůsobilo nějaké komplikace.

Uvolněte i ten nejucpanější nos

Pokud máte nízký tlak, zatlačte několikrát jazykem na podnebí a oběma palci zatlačte proti svému obočí. Tato síla způsobená proti kosti spolu s houpáním se dopředu a dozadu vám uvolní jakýkoliv hlen.

Asi po 20 sekundách byste se již měli být schopní se zhluboka nadechnout.

Snižte možnost vzniku jizev po popáleninách

Místo toho abyste se hnali za balíkem s ledem který chcete položit na popáleninu, zkuste jemně tlačit polštářky prstů na postižené místo.

Mělo by to přivést kůži na původní tělesnou teplotu a zároveň snížit riziko vzniku puchýřů. Vaše pokožka se bude léčit přirozeně a bude bez znatelného zjizvení po popálení.

Zbavte se bolesti zubů v okamžiku

Pokud máte citlivé zuby, tento trik vám změní život. Když začnete pociťovat vznik bolesti, umístěte si led na hřbet vaší ruky a po této straně ruky jím potírejte oblast mezi palcem a ukazováčkem.

Tato oblast je plná nervů které vypouštěj signály bolesti z ruky a obličeje do mozku. Nízká teplota tyto informace před mozkem zablokuje.

Zbavte se nervozity nadobro

Zní vám to povědomě? Jste oblečeni a připraveni na velké rande, ale motýli v břiše vás nutí stále na to myslet! Nyní dokážete oklamat své nervy tím, že budete 25 vteřin foukat do svého palce.

Vypadá to zvláštně, ale tím, že to budete dělat, budete regulovat své dýchání a zároveň budete mít své nervy pod kontrolou, což uklidní i intenzitu úderů srdce. A motýli jsou pryč.

Zbavte se migrény a to hned!

Nepotřebujete drahé a návykové léky proti bolesti na léčbu a tišení migrény. Zkuste starověkou techniku s použitím tlakových bodů na úlevu i té nejhorší bolesti hlavy.

Pomocí palce a ukazováčku vyvíjejte tlak na místě mezi ukazováčkem a palcem na druhé ruce. Stiskněte a podržte po dobu 2 minut na každé straně a současně krouživým pohybem mírně masírujte tato místa s tzv. zablokovanou energií. To umožní průtok krve z hlavy do krku a uvolní tuto energii.


Zdroj: If you blow on your thumb, here’s the effect it will have on your body

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *