Jak zastavit bolesti sedacího nervu a bolesti zad pouhým tenisovým míčkem


Bolesti zad a bolesti sedacího nervu jsou bohužel velmi časté a miliony lidí s nimi denně bojují po celém světě. Odhaduje se, že 8 z 10 Američanů bojuje s bolestmi zad a je hlavní příčinou závislosti na bolesti.

Abyste ji mohli úspěšně léčit, musíte znát příčinu bolesti zad.

Co potřebujete vědět je, že bolesti dolní části zad se obvykle objevují dny nebo dokonce týdny před prvními příznaky, takže mnoho pacientů má tendenci chybně identifikovat skutečnou příčinu problému. Někteří lidé ani nevědí, že to může být důsledek sexu, konzumace alkoholu, únavy,  atd.

Nejčastějšími příčinami chronické bolesti zad jsou nehody a sportovní zranění, stejně jako nečinnost, obezita a špatné držení těla. Ve většině případů bolest zad vymizí sama za měsíc, ale zotavení můžete vždy urychlit.

Jakmile se bolest objeví, zkuste se uvolnit a bolestivé místo zahřívejte suchým teplem. Můžete zkusit akupunkturu nebo chiropraktickou péči, stejně jako některé protizánětlivé byliny, jako je Boswellia, kurkumin a zázvor.

Protože si náš mozek pamatuje jakoukoli bolest, která trvá déle než pár minut, zkuste řešit své emoce, abyste stimulovali vrozenou schopnost těla léčit se.

Bolest sedacího nervu je dalším vážným zdravotním problémem, ke kterému dochází, když se váš sedací nerv sevře v dolní části zad. Jeho příznaky lze drasticky zmírnit pomocí protahování, zejména prováděním protahování, jako je Pigeon pose, Piriformis stretch, Stretch hip stret, a Self-trigger point terapie pomocí tenisového míčku nebo pěnového válečku.

Masáž tenisovým míčkem se v poslední době stala obrovským hitem, protože mnoho lidí s ischiasem tvrdí, že je to skvělý způsob, jak zmírnit příznaky tohoto bolestivého stavu.

Časopis Health Ambition píše o výhodách, které nabízí:

„Terapie tenisovým míčem zahrnuje výhody masáže, akupresury a reflexologie. Použitím tenisového míčku může pomoci zmírnit svalové napětí a uklidnit bolavé svaly. Pokud jde o ischiatickou bolest, tenisový míček se zaměřuje na váš sval piriformis, který se nachází velmi blízko vašeho ischiatického (sedacího) nervu.

Váha vašeho těla na malém tenisovém míčku umožňuje přímo určit určité části vašich svalů. Stlačením do těchto bodů bolesti se sval uvolní. Může to být mírně bolestivý, ale potěšující proces. Je to něco jako když si dáte masáž ramen a budete se krčit, protože to tak bolí. Nejlepší část terapie tenisovým míčem, kromě úlevy od bolesti, je, že je levná, snadná a lze ji provádět v pohodlí vašeho domova.

Jak použít tenisový míček k odstranění bolesti sedacího nervu (ischias)

1. krok.” Lehněte si na tenisový míček a najděte bolestivé místo na hýždích.

2. krok. Umístěte míč na toto místo.

3. krok. Uvolněte se nebo se kutálejte nahoru a dolů po míčku.

Tenisový míček „tlačí a ošetřuje spouštěcí body ve svalu piriformis, snižuje svalové napětí a tuhost, zlepšuje pohyblivost a zlepšuje krevní oběh v dané oblasti.“

Držte tuto pozici po dobu 30-60 sekund nebo dokud nezaznamenáte výrazné snížení bolesti. Přejděte na další bolestivé místo. Celková doba věnovaná tomuto cvičení by se měla pohybovat mezi 5–10 minutami. “

Ischias lze úspěšně uvolnit pomocí různých alternativních způsobů léčby, jako jsou:


Akupunktura – úspěšně zmírňuje příznaky ischias

Jóga – uklidňuje bolest a příznaky ischias ve velmi krátké době

Masáž spouštěcího bodu zahrnuje aplikaci silného tlaku na body na piriformis, dolních svalech zad a hýždích

Chiropraktická péče, nejméně třikrát týdně

Přípravky, jako jsou protizánětlivé oleje a masti, mohou zmírnit bolest při aplikaci na bolestivé místo

Pilates – Snižuje riziko zranění, uklidňuje bolesti a zlepšuje rovnováhu těla

Kromě toho musíte udržovat správné držení těla, abyste zabránili bolesti v mnoha jeho dalších oblastech. Je také velmi důležité vyhnout se sezení déle než hodinu. Nejpozdějí po hodině se postavte a třeba se jen krátce projděte. To bude stačit.

Prevence bolesti zad

Prevence bolesti zad je mnohem snazší než její léčba, proto postupujte podle následujících tipů, abyste zajistili život bez bolesti.

Pro posílení svalů páteře a zvýšení pružnosti a rovnováhy cvičte alespoň dvakrát týdně. Vyzkoušejte cvičení jógy a základů.

Dbejte na své držení těla a netrávte hodiny sedáním. Když stojíte, rozložte váhu rovnoměrně na obě nohy a neohýbejte se.

Zkuste uzemnění, jako způsob, jak bojovat proti zánětu a zmírnit bolest v těle.

Během dne pijte hodně vody.

Optimalizujte hladinu vitaminu D a K2 ve vašem těle.

Spěte dobře a dávejte pozor na polohu spánku. Spěte na boku a před spaním se vždy natáhněte.

Vyzkoušejte některé účinné techniky mysli a těla v boji proti stresu a doplňkům.


Zdroj: How To Stop Sciatic Nerve Pain And Back Pain With Just a Tennis Ball

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku