Jak detoxikovat tělo skrze nohy

Než se pustíme naplno do našeho článku, položíme vám jednoduchou otázku – věděli jste, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak očistit organismus od všech škodlivých toxinů a látek je detoxikace nohou?

Právě tento fakt je důvodem, proč vám ukážeme způsob, jak se zbavit všech špatných látek z těla. Odborníci tvrdí, že detox přes nohy je efektní a snadný způsob. A ani nemusíte vyškrtávat z jídelníčku své oblíbené jídlo.

Detoxikace nohou

Detoxikace nohou je považována za jednu z nejbezpečnějších forem detoxikace. Existují různé postupy a způsoby, jak se zbavit toxinů a jiných škodlivin, včetně detoxikačních polštářků, nápojů nebo lázní. Využíváním některých z nich, můžete znatelně zlepšit váš život a posílit zdraví.

Detoxikační náplasti

Detoxikační náplasti jsou zpravidla vyrobeny ze stromů a bambusových extraktů. Můžete je zakoupit v téměř jakékoliv prodejně zdravé výživy. Detoxikace nohou pomocí náplastí je velmi oblíbená. Původ mají v japonské kultuře, kde jsou hojně využívány.

Jak je používat

Nejlepší doba nalepení náplasti na detoxikaci je večer. Ideálně před tím, než jdete spát. Přes noc se tělo uvolní a detoxikační náplast může v klidu pracovat, aniž by se odlepila. Ráno ji odlepíte a během jedné noci máte z těla všechny škodlivé látky.

Jaké jsou výsledky

Účinky detoxikačních náplastí se liší. Někteří jedinci se cítí méně unavení, jiní zase nepociťují bolest kloubů a hlavy. Vše je individuální a záleží na každém jedinci a jeho fyzické a psychické kondici. Ta totiž hojně přispívá k tomu, jak moc velké změny detoxikační náplast vykoná.

Iontové detoxikační koupele

Iontové detoxikační koupele pracují na principu ionizace teplé a slané vody se střídáním polarity. Jedná se o skvělý relax, který vám uvolní nohy a zároveň očistí tělo. Jakmile namočíte své nohy do lázně, začnou se z těla uvolňovat toxiny a škodlivé látky. Tyto jedy se do těla dostávají konzumací nezdravých potravin a znečištěným ovzduším.

Ionty a elektrony

Myšlenka iontových koupelí je založena na procesu elektrolýzy. Použitím elektrického proudu se vytvoří chemická reakce, která ve slané vodě poškodí molekuly vody a přemění je na ionty. Teplá voda otevře póry nohou, sůl má protizánětlivé účinky a ionty se vstřebají do pokožky a detoxikace nohou začíná.

Po pár minutách koupele, se začne měnit barva vody. Změna nastává v důsledku reakce soli na iontovou přeměnu. Nejedná se v žádném případě o toxiny, které opouští vaše tělo, jak se mnoho lidí mylně domnívá.

Jak provádět relaxační koupel

Na rozdíl od jiných detoxikačních produktů, iontové koupele mohou být prováděny po dobu 45 minut, každý druhý den. Podle potřeby a vašich možností, si můžete dopřávat tuto relaxační kůru bez vedlejších účinků. K požadovaným výsledkům se dopracujete pravidelným koupáním nohou. Nemusíte však provádět detoxikaci každý den.

Kromě zdravotních výhod, které iontové koupele přináší jsou také skvělou relaxační procedurou. Usedněte do svého oblíbeného a pohodlného křesla. Namočte nohy do horké iontové koupele a odpočívejte.

V kombinaci s hlubokými dýchacími technikami a příjemnou teplou vodou, se vaše mysl uvolní a zbaví přebytečného stresu.

Recept na domácí detoxikační koupel

Určitě v domácnosti najdete dostatečně velkou nádobu pro vaše nohy. Poté si zajděte do místního obchodu se zdravou výživou, kde si zakoupíte bylinkovou směs na detoxikaci nohou.

Pokud v okolí nemáte žádný takový krámek, můžete si vytvořit vlastní směs doma. Stačí smíchat běžné ingredience, jako je čaj, sušené feferonky, česnek, zázvor, citrusové slupky, atd.

Kvalitní čaj je opravdu účinný a kromě toxinů zbavuje i problému se zápachem nohou. Vyzkoušejte různé směsi, podle svých potřeb.

Jakmile máte vše namícháno, vložte bylinky do nádoby a zalijte je horkou vodou. Vodu nechte odstát na teplotu, která je horká, ale nemůže váš opařit. Nyní ponořte nohy a 25 minut si užívejte krásné relaxace. Zapomeňte na všední starosti či problémy.

Zdroj: HOW TO DETOX THROUGH YOUR FEET 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku