Buďte si sami zubařem! Zde jsou triky, jak odstranit zubní kámen a mít stále bílé zuby

zubni kamen 2Zubní kámen je žlutá nebo hnědá minerální usazenina na zubech, která může vést k paradentóze, zejména pokud roste bez odstranění.

Většina z Vás pravděpodobně navštěvuje zubaře, aby tuto záležitost vyřešila, nicméně tuto proceduru můžete také dělat i doma.


Mějte poiuze na paměti, že tato opatření jsou spíše preventivní a žádné z nich neodstraní zubní kámen tak rychle jako Vás zubař.

K odstranění zubního kamene doma je možno využít těchto několik možností:
  • Peroxid vodíku
  • Voda
  • Jedlá soda
  • Sůl
  • Antiseptická ústní voda
  • Dentální sběrač
  • Zubní kartáček

zubni kamen 3eJak postupovat při odstraňování zubního kamene

1/ Smíchejte 1 hrnek peroxidu vodíku s ½ hrnkem teplé vody a propláchněte si ústa po dobu jedné minuty. Vyplivněte a vypláchněte ústa ½ hrnkem studené vody.

2/ Nejběžnějším a efektivním nástrojem, jak se zbavit zubního kamene, je jedlá soda. V hrnku smíchejte jednu polévkovou lžíci jedlé sody s ½ čajové lžičky soli. Pak opláchněte zubní kartáček teplou vodou a ponořte ho do roztoku. Vyčistěte si zuby a vyplivněte. Celý proces by měl trvat pět minut.


Mohlo by vás zajímat:

Promývání úst olejem: Věda právě potvrdila to, co Indové věděli už dávno


3/ Vypláchněte si ústa přírodní antiseptickou ústní vodou každý druhý den.

4/Použijte dentální sběrač na obroušení žlutého zubního kamene ze zubů. Abyste nepodráždili a nepoškodili své dásně, buďte opatrní a nepoškrábejte je.

No a k získání anebo udržení Vašich krásných perleťově bílých zubů ve Vašem zářivém úsměvu, dodržujte následující rady.

Jak si zachovat bílé zuby

Jezte sýr

Konzumace sýru švýcarského typu, anebo sýru cheddar, před jídly napomáhá neutralizování kyselin, které vytváří zubní kámen. Vyzrálý sýr obsahuje složky, které se chovají jako obránce.

Jahody a rajčata

Rajčata a jahody jsou úžasné pro udržení ústního zdraví, protože jsou bohaté na vitamín C. Mohou vybělet zuby a změkčit zubní kámen. Jednoduše je vetřete přímo do Vašich zubů a ponechte je tak 5 minut. Můžete udělat stejnou proceduru i s jinými druhy jídla, které jsou bohaté na vitamín C, jako limetky, pomeranče, citróny, sladké papriky, bobulové ovoce nebo papaya. Poté si vypláchněte ústa roztokem připraveným z jedlé sody a teplé vody.

Zdravé zuby

Další tipy na uchování si zdravých úst

– Pravidelně byste měli používat dentální nit.

– Čistit svá ústa přirozeně slinami. Slinné žlázy jsou spouštěny chilli potravinami.

– Abyste zabránili bakteriím v množení, před ulehnutím ke spánku třete zuby pomerančovou kůrou a nevyplachujte si ústa.

– Když si čistíte zuby, používejte jemný kartáček a dělejte vertikální pohyby. Ujistěte se, že vždy vyčistíte místa mezi dásněmi a zuby.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

KAM DÁL 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *