7 skvělých léčivých účinků bobkového listu


Pokud rádi vaříte, už víte, že bobkové listy (vavřín) jsou ideální pro různá jídla, protože jejich příjemná vůně jim dodává oheň a život.

Kromě toho, že voní a dobře chutnají, jsou tyto listy také prospěšné pro celé tělo. Mají silné detoxikační vlastnosti, bojují proti infekcím, zlepšují zdraví srdce a usnadňují dýchání.

Lidé si po staletí vážili léčivých vlastností bobkových listů. Ty byly považovány za velmi cenné od doby starověkých Řeků a Římanů, kdy byly páleny uvnitř jejich domovů často kvůli náboženským důvodům.

Ve starověkém Řecku byl Apollo často vyobrazen s korunou v podobě vavřínového věnce. Věnce z bobkových listů byly rovněž dávány vítězům v Pythianských hrách, které byly pro něj posvátné. Podle mytologie ji otec víly Daphne přeměnil na vavřínový strom, aby ji skryl před Apollem, takže Řekové spojili listy bobkového stromu s duchovními vlastnostmi.

Při pálení uvolňují tyto aromatické listy uklidňující vůni, která uvolňuje mysl a svaly. Předpokládá se, že tyto listy čistí prostor od negativity. Vdechování kouře z těchto listů vás neuspí, ale uvolní stres, zlepší soustředění, zvýší bdělost a uklidní celé tělo. Lidé tvrdí, že tato praxe je přivádí do stavu vědomí a klidu a spojují využívají kouř při meditaci. Více jsme o na toto téma psali v tomto článku.

Zde je 7 dalších zdravotních využití bobkových listů:

1. Bobkové listy obsahují kyselinu kávovou, která posiluje kapilární stěny v srdci.

2. Bobkové listy otevírají dýchací cesty a jejich vdechování vyřeší problémy s dutinami a dýcháním. Můžete také vetřít bobkové listy na problematická místa k léčbě astmatu a alergií.

3. Bobkové listy mají silné protizánětlivé látky a zmírňují bolest, proto se doporučuje potírat éterický oleje s  bobkovým listem na bolavé klouby, aby se snížila bolest a těsnost.

4. Smíchejte bobkové listy rozemleté na prášek s mlékem a vypijte jako lék na léčbu infekcí močových cest.


5. Podle jedné studie zveřejněné na zemědělské univerzitě v Péšávaru v Pákistánu a výzkumném středisku pro výživu lidí v Beltsville 3 gramy bobkového listu denně snižují celkovou hladinu glukózy.

6. Smíchejte bobkové listy s jojobovým olejem a aplikujte směs na pokožku hlavy, abyste ošetřili lupy. Nechte to působit hodinu.

7. Bobkový list má silné zažívací vlastnosti a urychluje metabolismus. Někteří lidé navíc věří, že psaní přání  na bobkový list a jeho následné spálení jim pomůže splnit jejich přání. Vyzkoušet to vás nebude nic stát!


Zdroj: This Is What Happens If You Burn A Bay Leaf In Your Home (Plus 7 Other Uses)

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *