7 důležitých faktů, které potřebujete vědět o vaší krevní skupině

krevní skupinyNe všichni lidé si uvědomují důležitost krevní skupiny a její vliv na náš život. Dnes vám proto o ní prozradíme sedm důležitých faktů.

Ty vám pomohou naučit se více o krvi, která proudí ve vašich žilách a také, jak tyto znalosti správně zužitkovat při péči o zdraví.

1. Poznání vaší krevní skupiny vám může zachránit život

Začneme s nejzákladnějším faktem, o kterém zřejmě mnozí z vás již vědí, ale je dobré si to připomenout. V případě nějakého úrazu nebo automobilové nehody, budou lékaři muset reagovat velmi rychle. Pokud nebudete mít u sebe žádný údaj o vaší krevní skupině, umí si to sice zjistit i testem na místě, ale mohou při tom ztratit drahocenné minuty.

V případě, že by vám byla podána krevní transfúze nesprávné krevní skupiny, může to mít pro vaše zdraví a dokonce i život neblahé následky.

Je proto vhodné svou krevní skupinu znát a údaj o tom nosit například v peněžence nebo u dokladů.

2. Odlišné potřeby v oblasti výživy

Peter D’Adamo, zkušený praktik přírodní medicíny, říká, že požadavky v oblasti výživy se u lidí s odlišnou krevní skupinou různí.

To znamená, že například lidé s krevní skupinou 0 (nula) by měli konzumovat bílkoviny, libové maso, drůbež, ryby, zeleninu a zdravé tuky, protože mají náběh na trávicí potíže.

Naproti tomu, lidé s krevní skupinou A mají citlivý imunitní systém a proto by měli jíst hodně citrusového ovoce, brokolice, česneku a špenátu. Potřebné je vyhýbat se trans-tukům a omezit příjem masa.

Lidem s krevní skupinou AB zase chybí dostatek žaludeční kyseliny, což znamená, že by měli stimulovat její produkci. Nedělá jim dobře ani alkohol a kofein. Naopak, doporučené jsou plody moře.

Lidé s krevní skupinou B by se zase měli vyhýbat potravinám s vysokým obsahem sacharidů jako jsou kukuřice, pšenice, pohanka, žito, čočka a arašídy. Neměli by také jíst vepřové a kuřecí maso. Dobře však snášejí mléčné výrobky.

3. Zkontrolujte si krevní skupinu, pokud jste neustále stresovaní a nervózní

Lidé s krevní skupinou 0 jsou náchylnější na nervové vzplanutí.

Podobně je to i u lidí se skupinou A, jejichž tělo produkuje více stresového hormonu kortizolu, proto také mívají větší sklony k nervozitě.

Pokud patříte k těmto dvěma krevním skupinám, možná i to je důvod vyšší hladiny stresu ve vašem životě.

4. Krevní skupiny a rakovina

Je pravda, že někteří lidé jsou náchylnější na rakovinné onemocnění než jiní. Jak je to ale možné, když jsme údajně všichni stejní?

banner squareVýzkumníci věří, že jednou z příčin je i naše krevní skupina. Konkrétně, že jedny krevní skupiny mají užší souvislost s rakovinou než druhé.

Po mnoha experimentech došli k závěru, že lidé s krevní skupinou 0 mají až o 20 % vyšší riziko rozvoje rakoviny žaludku.

Jiný podobný výzkum ukázal, že krevní skupina 0 mě také vyšší riziko žaludečních vředů.

Oproti tomu, lidé s krevní skupinou A mají větší problémy se špatným LDL cholesterolem.

5. Krevní skupina ovlivňuje na tuk v okolí břicha

Pokud jste nositeli krevní skupiny A, vaše tělo špatně reaguje na jisté potraviny, jako například mořské měkkýše, mléko či maso.

Uvedené potraviny vám způsobují nadýmání, žaludeční reflux (pálení žáhy) a zvýšené riziko cukrovky.

Lidé s krevní skupinou A také velmi těžko shazují nepoddajný tuk, hlavně v okolí břicha a pasu.

6. Krevní skupina ovlivňuje váš charakter

Tento fakt je znám v asijské medicíně již velmi dlouho.

Krevní skupina ovlivňuje i charakterové vlastnosti člověka a proto lidé se stejnou krevní skupinou mají obvykle podobné osobnostní vlastnosti.

Lidé s krevní skupinou 0 mají časté obavy, ale jsou praktičtí a organizování.

Lidé se skupinou AB jsou silní, racionální a nemají téměř žádné obavy.

Ti s krevní skupinou B jsou zase extrovertní, emocionální flexibilní a přátelští.

No a nakonec lidé s krevní skupinou A hodně přemýšlejí o druhých, protože jsou velmi soucitní.

7. Rh faktor ovlivňuje plod v děloze

Kromě toho, že krev klasifikujeme čtyřmi krevními skupinami A, B, AB a 0, známe i takzvaný Rh faktor a to buď pozitivní, nebo negativní.

Přibližně 85 % všech lidí má Rh faktor pozitivní. Když mají oba rodiče stejný Rh faktor, nehrozí plodu žádné komplikace.

Pokud však otec má Rh pozitivní a matka negativní, pro vyvíjející se plod v děloze to znamená potenciální riziko. V ojedinělých případech může být dokonce pro dítě fatální.

Proto, pokud jste Rh negativní žena a máte Rh pozitivního partnera, nezapomeňte to v případě těhotenství oznámit vašemu gynekologovi, který to pak bude blíže sledovat.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: 7 important facts you need to know about your blood group

KAM DÁL  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku