2x VIDEO: Jak nakrájet meloun tak, aby vám netekla šťáva i po bradě

meloun krájeníV horkých letních dnech si každý smlsneme na melounu. Jistě nám dáte za pravdu, že je to dobrá věc, protože melouny jsou plné zdravých živin, antioxidantů a vitamínů. Tělu tak poskytují řadu zdravotních výhod.

Meloun udržuje hydrataci a napomáhá organismus očistit od všech škodlivých toxinů. O zdravotních výhodách melounů jsme psali například v tomto článku. Snadno tak můžeme říci, že nejraději ho konzumujeme nakrájený na srpky, ale nemáme rádi, když nám teče šťáva i po bradě.

Meloun se svým vysokým obsahem vody všude teče a přiláká na verandu nebo tam, kde meloun krájíte, i další nezvané hosty – mravence, mouchy, vosy a další hmyz.

V dnešním článku si ukážeme dvě jednoduché metody, které jsou správné a zabraňují jakýmkoliv zaschlým nečistotám, protože z melounu nevyteče skoro žádná šťáva. Navíc podobné servírování obohatí váš stůl a udělá radost nejen vám, ale i dětem.

Meloun VŽDY řádně omyjte, protože i přes jeho slupku, můžete do plodu zanést látky z chemického ošetření.

Způsob krájení 1 – tyčinky

  • Rozřízněte meloun na polovinu a otočte ho na prkénko dužninou dolů.
  • Nakrájejte ho rovně na zhruba 7 kusů stejné tloušťky, poté meloun otočte o 90 stupňů ve směru hodinových ručiček a znovu nařežte.
  • Vznikne vám efektní mřížka. Opakujte stejný postup na druhé polovině melounu.
  • Kousky melounu naservírujte na talíř a užívejte si jejich lahodnou chuť společně s přáteli.

Způsob krájení 2 – kostky


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: CUT YOUR WATERMELON THIS WAY AND NEVER HAVE JUICE DRIPPING DOWN YOUR CHIN AGAIN!

KAM DÁL 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *