13 věcí, které nastanou ve vašem těle po snězení červeného melounu

cerveny-melonMeloun je zelenina, které se nám jednoznačně nejvíce spojuje právě s létem. Kromě výborné chuti má však i velké množství přínosů při léčení různých zdravotních problémů. 

Mezi jeho nejznámější účinky patří věci jako snížení krevního tlaku, zmírnění otoků či odstraňování kožních houbovitých infekcí.

Z nutričních látek obsahují červené melouny hodně následujícího:

  • beta karoten (rostlinná forma vitaminu A)
  • vitaminy skupiny B
  • vitamin C
  • minerály: vápník, fosfor, hořčík, draslík, jód a mangan
  • Ve 100 gramech melounu je jen 29 kalorií, což je poměrně málo a to i přes jeho výrazné sladké chuti.

Jak využít červený meloun pro vaše zdraví

Existuje mnoho důvodů, proč použít meloun jako lék. Zde uvádíme 13 způsobů, kterými dokážete vyřešit různé zdravotní potíže.

1/ Pročištění ledvin

Pro vyčištění ledvin se doporučuje udělat si jednodenní melounovou kúru. Dělá se tak, že si nakrájíte meloun na malé kousky a během celého dne jich pár sníte každých 15 minut.

2/Ledvinové infekce

K zánětům ledvin dochází, když se bakterie z močových cest rozšíří až do ledvin. Protože toto onemocnění může mít vážné komplikace, doporučuje se vždy řídit radami lékaře. Léčbu však můžete i sami podpořit vhodnou stravou.

Pijte proto hodně tekutin a jezte potraviny s vysokým obsahem vody, jakými jsou například červený meloun, okurky či jablka.

3/ Ledvinové kameny

Na ledvinové kameny je nejlepší čaj z dýňových jadérek. Uděláte si ho tak, že vařící vodou zalijete 1 polévkovou lžíci rozdrcených dýňových jadérek a necháte chvíli vylouhovat. Po vychladnutí čaj sceďte. Pijte tři sklenice (3x 2 dcl) čaje denně.

4/ Pročištění jater

Pijte 3 sklenice šťávy z červeného melounu každý den. Čerstvý melounový džus pomáhá játrům zpracovat amoniak (odpadní látka trávení bílkovin) tak, že ji přetváří na močovinu – složku moče.

Snad ještě lepší potravinou na játra než meloun je takzvaná superpotravina spirulina. Ta dokáže játra nejen výborně pročistit, ale i zregenerovat.

5/ Pročištění tlustého střeva

Častým problémem u lidí se znečištěným tlustým střevem je dehydratace. Proto jsou tekutiny, které poskytuje meloun klíčové pro jeho vyčištění. Voda a vláknina z melounu také umožňují lepší trávení a přechod jídla tlustým střevem.

6/ Zácpa

Stačí sníst jeden krajíc červeného melounu a obnoví se vám správný pohyb střev. Všechno je to díky vysokému obsahu vody a vlákniny.Avšak nekonzumujte meloun v příliš velkém množství, mohlo by to vést dokonce až k opaku zácpy, tedy průjmu.

loading…

7/ Houbovité kožní infekce

Vnitřní stranou melounové kůry si několikrát denně potřete postižená místa na kůži. Kůra melounu totiž obsahuje látky účinné na kožní mykózy.

8/ Vyrážky

Podobně jako u houbovitých infekcí, potřete si několikrát denně vyrážky vnitřní stranou melounové kůry (například po snědení červené dužiny). Kapalinu nechte působit několik minut předtím, než ji smyjete vodou.

9/ Otoky

Meloun má diuretické (močopudné) vlastnosti a tedy odvádí vodu, která se při otocích hromadí v těle. Pro dosažení požadovaného účinku vypijte alespoň 3 sklenice melounové šťávy denně.

10/ Vysoký krevní tlak a problémy s cévami

Jedna malá studie Floridské státní univerzity publikovaná v Americkém žurnálu Hypertenze zjistila, že červený meloun je plný aminokyseliny L-citrulinu. Tato látka zlepšuje cirkulaci, uvolňuje cévy a snižuje systolický krevní tlak až o 9 bodů.

11/ Dna

Červený meloun působí v těle silně alkalicky, což je důležitý faktor pro rozpouštění a vyplavování vykrystalizování kyseliny močové z bolestivých kloubů.

12/ Cukrovka

Pokud podle stránky Livestrong trpíte cukrovkou, měli byste do stravy zařadit červený meloun. Ten sice obsahuje nějaké cukry, ale celkově má poměrně málo kalorií a vedle toho je prošpikován výživnými látkami.

Pro jistotu se ale poraďte i se svým lékařem, zda a kolik červeného melounu můžete zkonzumovat.

13/ Pálení žáhy

Stránka eHow doporučuje při pálení žáhy sníst pomaličku 4 až 6 kousků červeného melounu a během dne to několikrát zopakovat. Celkové množství bude záviset na tom, jak vážně vaše pálení žáhy je.


Zdroj: How to Use Watermelon As a Medicine

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

1 odpověď

  1. 9.3.2017

    […] se blíží jaro a léto, brzy začne přibývat i na pultech v obchodech. Není však meloun jako meloun. Dnes vám prozradíme způsob, jak si vybrat takový, který neohrozí vaše […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *