10 skvělých triků na úklid, které pomůžou každé ženě (i mužům)

uklid domacnostiÚklid domu nebo bytu není snadný úkol. Bez ohledu na to, zda si uklízíte sami nebo to dělá někdo za vás, každý z nás by tuto činnost chtěl zjednodušit jak se jen dá.

Vždyť nakonec, takový úklid vždy zabírá hodně času a je nadmíru vyčerpávající. Jak se však nejednou říká a co je to svatá pravda: “Potřeba je matkou inovace”.

Proto jsme dnes pro vás připravili seznam deseti triků, které budou pro vás vskutku užitečné. Měly by vám totiž tuto nepříjemnou činnost, jakou je úklid, nadmíru zjednodušit.

Můžeme tedy začít?

1) Čištění houbičky

Věděli jste, že mnohé nebezpečné bakterie se začínají množit právě v houbičce určené na čištění kuchyňského nádobí? Její kontaminace může být pro vaše talíře či příbory, potažmo vaše zdraví, velmi nepříjemná.

Stačí však, když ji jednou za čas vložíte na 2 minuty do mikrovlnky. To v ní spolehlivě zničí všechny bakterie.

2) Vyčištění pračky

Postupujte podle následujících kroků:

 • nalijte do pračky 2 sklenice octa
 • nastavte čas na přibližně 1 hodinu
 • po skončení zapněte prázdnou pračku znovu na jeden kratší kompletní cyklus
 • zobrazte pračku zda v ní nenajdete nějakou špínu
 • pokud ano, použijte houbu s trochou bílého octa a umytí ji
 • nyní znovu nalijte do pračky 2 sklenice bělidla a nechte ji jít 1 hodinu
 • mezitím vyčistěte různá zákoutí, knoflíky a poklice
 • po skončení restartujte pračku a naprázdno ji znovu nechte projít jedním kratším kompletním cyklem
 • po dokončení budete překvapeni, jaká čistá je vaše stará pračka

3) Podlahové obvodové lišty

Nesnášíte i vy ty flek a špinavé obvodové lišty na podlaze?

Použijte utěrky namočené v aviváží a po vyčištění budou jako nové!


Čtěte také: Banánové slupky nevyhazujte. Zde je 20 způsobů jak je využít


4) Skvrny na kobercích a matracích

Tento tajný recept vám pomůže zbavit se skvrn na kobercích a matracích během pár sekund.

Vezměte peroxid vodíku a trochu saponátu na nádobí. Dobře je spolu promíchejte. Tuto směs pak použijte na odstranění nepoddajných skvrn.

5) Vodní kámen na vodovodních bateriích

Bez ohledu na to, jak moc se snažíme, odstranit značky po vodním kameni z koupelnových či kuchyňských baterií není snadný úkol. Existuje však něco, co zajistí, že se přestanou tvořit.

Vezměte voskový papír a otřete jím vodovodní baterie. To zabrání, aby se vodní kapky a otisky prstů zachycovaly na vodovodních bateriích.

6) Kruhy usazenin v toaletě

Divili jste se někdy nad tím, proč ty usazeninové kruhy na spodku toalety jdou vždy tak těžko vyčistit? Či jste to dokonce někdy úplně vzdali a nechali je tak?

I na toto existuje jedno výborné řešení. Zkuste v drogerii koupit nějaký čistící prostředek na porcelán, večer z něj nalijte trochu do toalety a nechte působit přes noc. Ráno budete překvapeni, jak ty kruhy náhle zmizely.

7) Příjemná vůně v bytě

Zajistit v bytě příjemnou vůni patří mezi nejdůležitější úkoly při úklidu. To platí zvláště tehdy, pokud očekáváte u vás hosty. Naštěstí je tu jedno výborné řešení, jak dosáhnete, že váš domov bude oplývat přímo éterickou vůní.

Ingredience
Budete k tomu potřebovat 2 ingredience:

 • 2 víčka čistého vanilkového extraktu
 • 1 pohár kávy

Postup

Smíchejte kávu a vanilkový extrakt v misce a pak je vložte do trouby. Nechte je tam přibližně 1 hodinu při teplotě 150˚C. Vůně, která se z trouby rozšíří do celého bytu bude vskutku úžasná.

8) Různé lepkavé odpady

Uklízet různé zbytky jídel, rozházené po celé kuchyni vašimi malými dětmi, je nadmíru vyčerpávající. I zde existuje jedno výborné řešení.

Smíchejte stejný díl jedlé sody a kokosového oleje. Získáte tak přípravek, se kterým jakékoli lepkavé nečistoty snadno umyjete.

9) Čištění koupelny

Chtěli byste snadno a rychle vyčistit vaši koupelnu?

Tak pak napusťte do vany zde nejvíce horkou vodu, jaká se jen dá. Následně použijte jakýkoliv alkalický čisticí prostředek. Horká voda totiž zvyšuje účinnost alkalických čistících prostředků na více než dvojnásobek.

10) Čištění žárovek

Víte o tom, že i žárovky vyžadují občas pročistit? Špinavé žárovky jsou nelichotivou vizitkou paní domu, i když je všechno ostatní dokonalé čisté.Platí to zvláště tehdy, pokud máte doma typy lamp, ve kterých jsou žárovky zvenku viditelné.

Kvůli jejich křehkosti se žárovky čistí obtížněji než jiné předměty. Pokud však použijte látku z mikrovlákniny, práci vám to výrazně usnadní.

Související 


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: 10 Amazing Cleaning Tricks Which Every Woman (And Man) Needs To Know!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku