10 ranních zlozvyků, které sabotují vaše hubnutí!

Pokud se vám nedaří zhubnout podle vašich představ nebo, pokud se chcete v průběhu dne cítit lépe a plní energie, pak následující ranní zlozvyky zle sabotují vaše úsilí.

1. Nadměrně spíte

“Večer brzy do postele a ráno brzy z postele” – to je to, co člověka dělá zdravým, bohatým a moudrým. Dostatek spánku je důležitý, ale i jeho přebytek může být stejně škodlivý jako nedostatek. Jak uvádí portál WebMD, nadměrný spánek je spojen s vyšším rizikem onemocnění srdce a cukrovkou. Navíc, pokud si zvyknete ráno déle pospat, pak je více pravděpodobné, že  budete do práce více spěchat, zažívat více stresu a nebudete mít dost času na zdravé snídani.

2. Vynecháváte snídaně

Pokud máte ve zvyku vynechávat snídani, rozhodíte tím svůj metabolismus. Snídaně totiž stabilizují vaši hladinu glukózy v krvi a zvýší energii během dne. Snídaně také pomáhají snižovat množství kortizolu (stresového hormonu). Nejvyšší hladina kortizolu bývá totiž ráno hned po probuzení. Tělo ho začíná vytvářet těsně před probuzením proto, aby zabránilo náhlému poklesu krevního cukru. No a navíc,
snídaně vám usnadní omezit množství přijatých kalorií v průběhu dne.

3. Nevážíte se pravidelně

Zaznamenávání progresu v hubnutí je výborným způsobem, jak si udržet motivaci. Podle Deníku pro obezitu, ti účastníci studie, kteří se pravidelně vážili, dosahovali v hubnutí lepší výsledky. Správné vážení se provádí následovně:

Ráno hned po probuzení jděte nejprve na toaletu a hned potom se zváží. Čili ještě před snídaní nebo před napitím se vody.

Zaznamenávejte svoji váhu pravidelně a brzy uvidíte v číslech trend. Součástí trendu může být i dočasné přibírání během menstruace, tak se toho nelekněte. Také nezapomínejte na to, že čísla na váze jsou pouze orientační. Svaly váží více než tuk. Proto, pokud současně s hubnutím i posilujete, váha se nemusí hýbat směrem dolů, protože váš tuk nahrazují svaly a to je pozitivní výsledek.

4. Kontrolujete si internet hned po probuzení 


Pokud první věc, kterou ráno uděláte jakmile otevřete oči je, že si začnete kontrolovat sms zprávy na mobilu nebo emaily v počítači, pak sklouzáváte na cestu neúspěchu. Takto promarněný čas vám pak může chybět pro snídani nebo ranní rozcvičku. Navíc, některé studie ukázaly, že existuje souvislost mezi velkým množstvím emailů a stresem. No a kdo by chtěl začínat den se stresem, že?

5. Vybíráte si nepohodlné oblečení

Vkusné oblečení je požadavkem pro mnohé druhy povolání. Pokud si však dáte na sebe nepohodlné nebo příliš těsné oblečení, případně obuv na vysokých podpatcích, pak je menší pravděpodobnost, že namísto výtahů nebo eskalátorů budete během vaší polední přestávky chodit po schodech. Pokud se snažíte zhubnout, je lepší si zvolit volnější oblečení a sportovní nebo klasickou obuv na nízkých
podpatcích.

6. Konzumujete špatné sacharidy 

Zdravé druhy sacharidů jsou důležité při každé dietě, protože tělo je využívá na výrobu energie. Sacharidy na snídani jsou jednoduchým způsobem, jak tuto energii získat. Nicméně jejich nadměrné množství nebo špatná struktura způsobí, že se vám bude žádat více sladkého i během dne. Zvolte si proto takové sacharidy, které vám dodají pocit zasycení a zároveň budou energii uvolňovat postupně.
Uvedené podmínky splňují následující potraviny:

  • ovesné vločky
  • celozrnná pšenice
  • čokoládové mléko
  • mango
  • chléb s klíčky
  • quinoa
  • jablka, borůvky a banány
  • řecký jogurt

7. Vynecháváte meditaci

Nevěřili byste tomu, ale ranní meditace vám dokáže pomoci zhubnout. Hluboké dýchání a relaxační hudba totiž snižují krevní tlak i hladinu kortizolu v krvi. Jak jsme již uvedli výše v tomto článku, stresový hormon kortizol způsobuje přibývání na váze a to tím způsobem, že stimuluje chuť k jídlu.

8. Neděláte ranní strečink 

Strečink pomáhá uvolňovat bolavé svaly, pročistit si hlavu a připravit tělo na denní aktivity. Na začátku strečinku začněte zlehka a používejte pohyblivé strečinkové pohyby – vyhnete se tak možným úrazům z přílišného natažení svalů. Nemusíte strečink dělat 20 minut, stačí i 3 až 4 minuty, ale každý den.

9. Vstáváte brzy ještě za tmy 

Sluneční světlo je vašim přátelem! Proto vždy, když ráno vstanete, co nejdříve si odhrňte záclony a žaluzie. Přirozené denní světlo totiž pomáhá nastartovat vaši mysl i tělo. No a více energie znamená, že mnohem pravděpodobněji provedete i ranní cvičení. Ještě lépe než zacvičit si doma, je vyběhnout ven na čerstvý vzduch a ranní slunce. Budete mít takto lepší náladu, méně stresu a více pozitivity po
celý zbytek dne.

10. Ignorujete ranní sklenici vody

Předtím, než si dáte váš ranní šálek kávy, vypijte alespoň 2,5 dcl čisté vody nebo vody s čerstvou citronovou šťávou. Voda pomáhá vašemu tělu udržovat správnou rovnováhu živin, elektrolitů i tělesnou teplotu. Ranní sklenice vody doslova nastartuje vaše tělo. Navíc, voda zaplní váš žaludek, takže bude menší šance, že se na snídani přejíte

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku