Zregenerujte své ledviny. Potřebujete na to jedinou věc

soda a ledvinyJídlo, které zkonzumujeme, je v našem těle rozloženo a zpracováno pomocí enzymů a hormonů, které vylučuje náš endokrinní systém.

Začíná to v ústech slinami obsahujícími enzym ptyalin, pokračuje v žaludku kyselinou chlorovodíkovou, pak v tenkém střevě enzymy ze slinivky jako jsou inzulín či trypsin.

Metabolismus však nekončí rozložením a absorpcí živin do krve.

Úloha jedlé sody v těle

Tak, jak se živiny dostávají do těla, tak se metabolické zplodiny potřebují dostat ven z těla. K tomuto účelu různé orgány vylučují další látky, aby tento proces bezproblémově fungoval.

Slinivka produkuje i jedlou sodu, jejímž úkolem je neutralizace žaludečních kyselin ve střevě, aby ho nerozleptaly.

Tuto látku produkují i samotné ledviny, aby udržovaly v těle acidobazickou rovnováhu. Navíc, soda bikarbona chrání ledviny i před poškozením.

Pokud příliš zatížíte tyto dva orgány, například stravou bohatou na cukry, smažená jídla a dalšími nezdravými potravinami, dojde k jejich přetížení a následně začnou produkovat menší množství jedlé sody.

Pacienti s nemocnými ledvinami často trpí na nízké hladiny bikarbonátů, čemu se lékařsky říká metabolická acidóza. Jde o jev, kdy tělo nedokáže neutralizovat kyseliny, což pak vede ke škodlivým účinkům na ledviny.

Je to jako začarovaný kruh – poškozené ledviny nedokáží produkovat dostatek sody a následná acidóza ledvin, ale také jiné subjekty, je ještě více poškozuje.

V roce 2009 britští vědci z Královské nemocnice v Londýně objevili, že podávání jedlé sody dokáže zpomalit, případně i zvrátit progres onemocnění ledvin.

“Jednoduchá látka, jakou je soda bikarbona, pokud se používá správně, dokáže být velmi účinným lékem”, říká Magdi Yaqoob, profesor nefrologie a akademický ředitel oddělení pro transplantace ledvin v Bartshealth NHS trust.

Regenerace ledvin přírodním způsobem

Pro vyléčení a regeneraci vašich ledvin použijte následující kúru.

První den

Rozusťte si pod jazykem špetku jedlé sody.

Druhý den

V 1,5 litru vody si rozpusťte 1/2 čajové lžičky jedlé sody a 1/2 čajové lžičky kvalitní soli (mořská nebo himálajská).  Tetno roztok vypijte v průběhu dne.

Třetí den a dál

Snižte dávku na 1/4 čajové lžičky jedlé sody a 1/3 čajové lžičky kvalitní soli na 1,5 litru vody.

V kúře pokračujete až do zlepšení stavu vašich ledvin.

Je zde však potřeba uvést, že kúra sodou nemusí být vhodná pro všechny. Problémem může být pro některé lidi s citlivým žaludkem nebo pro lidi, kteří často trpí nevolnostmi.

Naštěstí, soda bikarbona není toxická, takže každý, kdo dokáže překonat její počáteční nechuť, ji může bezpečně v uvedeném množství užívat na denní bázi.

Tím se předejde onemocnění ledvin a degenerativním změnám endokrinního systému.

Pár dalších doporučení na závěr

V dané oblasti je třeba provést ještě více výzkumů, ale již nyní jsou patrné značné přínosy jedlé sody pro nemocné ledviny.

Během léčebné kúry je nutné dodržovat i pár dalších doporučení, jak například vyhýbat se sladkým a tučným jídlům.

Kromě toho se vyvarujte všeho, co nadměrně dehydratuje – velkým dávkám soli (trocha soli však tělo vždy potřebuje), některým druhům čaje, kávě, slazeným nápojům a alkoholu.

Také nekonzumujte nadměrné množství bílkovin (masa), protože bílkoviny produkují po jejich strávení mnoho kyselin, které by mohly přetížit vaše ledviny.

Naopak, konzumujte hodně potravin bohatých na vitaminy B, protože tyto vitaminy napomáhají eliminaci kyselých metabolických zplodin po bílkovinách. Pomáhá hodně ovoce a zeleniny.


Zdroj: How To Repair Your Damaged Kidney With Only 1 Teaspoon Of Baking Soda

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku