Tuto potravinu nazývají “Zázračný zabiják dentálních baktérií”

zabijak-bakteriiPotřebovali byste zdravější náhradu za klasickou zubní pastu? Zdravější, v tomto případě znamená takovou, která nebude obohacená o jedovaté látky jako sulfáty nebo fluoridy.

Inu, máme pro vás dobrou zprávu! Je vědecky dokázáno, že existuje jedna přírodní látka, která s vaší ústní dutinou dokáže zázraky. Uhodnete co to je?

Určitě vás napadlo několik docela zajímavých věcí a řešení, ale vědci se jednoznačně shodli, že takovou látkou je kokosový olej.

Ten je známý také jako “magický olej”, protože obsahuje množství skvělých, ba až “zázračných” složek. Kokosový olej není výjimečný pouze pro svou schopnost bojovat se zubním kazem. Ukázalo se také, že je výborným lékem i na kvasinkové infekce ústní dutiny.

Zde spadá i Kandidóza (Candida albicans), která je nebezpečná proto, že dokáže vést dokonce až k smrtelně závažným infekcím.

Experti po celá desetiletí zkoumali léčivou sílu kokosového oleje. V současnosti je již dost důkazů o tom, že tento olej má na naši ústní dutinu výborné účinky, proto jej silně doporučují.

Léčba kandidózy

Skupina výzkumníků v Athlonském institutu technologie se pustila do studie, kde zkoumali účinky přírodního a stravitelného kokosového oleje na některé z běžných typů bakterií, které přežívají v ústní dutině.

Zjištění byla více než úchvatná. Kokosový olej je účinný při ničení bakterií. A co se týče eliminování kandidy v ústech, dělá přímo zázraky.

Cukry a zpracované potraviny podporují množení kandidy. Její následné přemnožení se projevuje symptomy jako:

  • Chronická únava
  • Opakované kvasinkové infekce
  • Problémy s trávením
  • V případě přemnožení v ústní dutině může způsobovat infekční afty, které se při velkém rozšíření léčí speciálními anitimykotikami.

Kokosový olej je k standardním lékům výbornou alternativou. Jeho velkou výhodou je i to, že nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Kromě toho dokáže i plně nahradit mnohé dentální produkty, od zubních past až po dentální vody. Ty totiž obsahují toxické, nejednou až sliznice leptající chemické látky.

Jak kokosový olej používat

Pro mytí zubů si ho můžete nanést na zubní kartáček stejně jako zubní pastu. Kokosový olej je tuhý při teplotách nižších než 20 stupňů Celsia, pro tento účel jej proto skladujte v lednici.

Pro péči o ústní dutinu si jím proplachujte ústa po dobu 3 až 5 minut. Po promytí ho vyplivněte.

Při vnitřním užívání konzumujte jednu polévkovou lžíci 2 až 3 krát denně. Můžete si ho přidávat i do jídel. Nejlepší je tepelně neupravený.

Kokosový olej si vybírejte opatrně

Pokud budete kupovat kokosový olej, ujistěte se, že je jedná o kvalitní produkt. Jsou jen dvě možnosti – buď si vysoce kvalitní a 100% bio (organický) kokosový olej koupíte přes internet nebo zajdete do dobrého obchodu se zdravými a kvalitními potravinami. Výběr je na vás, ale je důležité, aby olej, který koupíte, byl opravdu té nejlepší kvality.

Při koupi využijte tyto tipy:

  • Vždy si přečtěte etiketu. Pokud je na ní IFS certifikát kvality a bezpečnosti potravin, znamená to, že této značce můžete důvěřovat.
  • Kupujte za studena lisovaný, nezpracovaný a 100% organický kokosový olej.

Zdroj: Coconut Oil Hailed as ‘Miracle’ Dental Breakthrough, Deadly Bacteria Killer

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *