Trataka – extrémně populární oční cvičení pro zlepšení zraku


Trataka je tantrická metoda ostření a vyžaduje “zírání” na jediné místo. Může to být předmět, tečka nebo dokonce i plamen svíčky. Pokud vás to zajímá více, měli byste vědět, že trataka tedy znamená neustále se dívat na předmět před vaším zorným polem. Bez mrkání, samozřejmě.


Chcete-li provádět tuto metodu, musíte udržet oči nehybně.

Trataka se dělí na dva druhy: vnitřní a vnější. Pokud děláte vnitřní trataku, vaše oči by měly být zavřené a vaše mysl zaměřená na vnitřní prvek. Obvykle je to místo mezi obočím.

Pokud provádíte vnější, vaše oči jsou otevřené a vaše mysl je zaměřena na objekt mimo vaše tělo a mysl.

Výhody očního cvičení  trataka na zdraví

Trataka je skvělá pro každého, kdo má problémy s očima. Pokud špatně vidíte nebo nosíte brýle, provádějte metodu 5 minut každý den. Je to běžná metoda, která se opírá o léčitelství.

Metodu můžete použít k léčbě mnoha různých stavů, včetně deprese, nespavosti, příznaků alergie, úzkosti, problémů s držením těla, problémů se soustředěním a špatné paměti.

Pamatujte, že vždy musíte sedět pohodlně s rovnými zády. Ujistěte se, že si vaši mazlíčci a děti hrají v jiné místnosti abyste nebyli rušeni. Vypněte zařízení a zajistěte tiché prostředí.

V tomto článku vám přinášíme několik postupů, jak trataku cvičit:

1. Tečka na listu

Vyberte středně velký list a do jeho středu nakreslete tečku. Tečka by měla mít velikost hrášku. Umístěte list na karton nebo jakýkoli povrch, který je 640 cm od úrovně vašich očí.

Ujistěte se, že sedíte v pohodlném křesle. Zaměřte se na tečku po dobu 5-10 minut, ráno a potom před spaním.

2. Plamen svíčky

Zhasněte a zapalte svíčku. Dívejte se do plamene 5-10 minut. Dělejte to dvakrát denně a nevynechávejte ani jeden den. Tato metoda je opravdu přínosná obzvláště pro děti s očními vadami.

3. Tma

Zhasněte světlo a posaďte se ve tmě, aniž by kdokoli a cokoli rušilo váš klid. Měj oči otevřené a dívejte se do hluboké tmy.

4. Modrá obloha

Posaďte se někde v klidu venku a soustřeďte se na modrou oblohu. Pocítíte okamžité spojení.

5. Fotografie

Vezměte prázdný list a vytvořte v něm 5 cm kruhový otvor. Umístěte jej na fotografii Boha nebo jiného božstva podle vašeho výběru. Otvor by měl rámovat tvář vašeho božstva. Umístěte fotografii 60 cm od očí a cvičte trataku.

6. Krystal

Pokud krystal nemáte, pořiďte si jej a umístěte jej 60 cm od úrovně vašich očí. Soustřeďte se na svůj krystal. Krystaly jsou opravdu mocné a odborníci je považují za mocné kameny v gemologii. Užijte si jejich léčivou sílu.

7. Květina

Potřebujete květinu poloviční velikosti vaší ruky. Vyberte červený nebo fialový květ (tmavý odstín) a umístěte jej na světlé místo. Pokud používáte světlý květ, provádějte cvičení v tmavé místnosti.

8. Jehla

Potřebujete jehlu a nit. Provlečte nit jehlou a zavěste na hřebík na zdi. Zaměřte se na jehlu. Vyprázdněte oblast kolem jehly abyste neměli překážku ve svém zorném poli.


Zdroj: Trataka Exercises To Improve Eyesight

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *