Trápí vás špatná prokrvenost a studené ruce či nohy? Problém vyřešíte takto

Špatná cirkulace a prokrvenost se může objevit u lidí různého věku a obvykle se jako první projeví nižší teplotou vašich končetin.

Ovlivněn je sice celý krevní oběh, ale nejvíce zřetelně je to vidět právě na rukou či nohou.

Existuje několik faktorů, které přispívají k slabší cirkulaci krve. Mezi nejčastější patří oslabené krevní cévy a dlouhodobé sezení.

Zpočátku tento zdravotní problém nemusí být vážný, zaručeně však jde o signál těla, že byste měli udělat změny ve vašem životním stylu.

Jednu z věcí, které můžete udělat ihned, je zvýšit vaši tělesnou aktivitu. Pokud vám však chybí čas nebo energie, tak potom vyzkoušejte některou z věcí uvedených níže.

1. Voda

Adekvátní příjem tekutin je nezbytný pro správné fungování těla.

Hydratuje celé vaše tělo, stimuluje trávení a zlepšuje přísun živin do buněk pro správný metabolismus a tvorbu energie. Lépe fungující buňky a lepší prokrvení tak zajistí i zvýšenou teplotu končetin.

Voda také usnadňuje vyprazdňování a chrání před zácpou. Pokud těžce fyzicky pracujete nebo cvičíte, měli byste tomu odpovídajícím způsobem zvýšit i příjem vody.

2. Kajenský pepř nebo chilli koření

Kapsaicin, aktivní složka ve feferonkách, chilli nebo kajenském pepři, stimuluje proudění krve do orgánů i celého těla.

Kromě toho, posiluje stěny krevních cév, tepen a kapilár, čímž zmírňuje projevy špatné prokrvenosti, včetně bolestí hlavy, studených končetin a mravenčení v nohou.

3. Ginkgo biloba

Tento běžně dostupný výživový doplněk můžete brát ve formě kapslí nebo pilulek.

Ginkgo je extrémně efektivní při zlepšování průtoku krve v kapilárách, zvláště v mozku, což z něj dělá vynikající prostředek na podporu činnosti mozku.

Velmi dobré výsledky však má i při zlepšování prokrvení rukou a nohou.

4. Kaštan koňský

Zdravotní přínosy kaštanu koňského jsou široce známé a často využívané, zvláště při léčbě problémů s cirkulací krve.

Obsahuje účinné látky aescin a escin, které nejen snižují záněty a zlepšují tak průtok krve, ale i posilují krevní cévy.

5. Zázvor

Tato běžná kuchyňská ingredience je vysoce přínosná pro stimulaci krevního oběhu.

Obsahuje účinné látky gingerol a zingerón, které mají na tělo zahřívací efekt, který následně i zlepšuje cirkulaci krve.

Kromě toho, pravidelná konzumace zázvoru zabraňuje vytváření krevních sraženin v těle, čímž snižuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění.

6. Esenciální oleje ze zázvoru, skořice a rozmarýnu

Zdravotní přínosy těchto esenciálních olejů spočívají v tom, že opět rozšiřují kapiláry, čímž umožňují lepší průtok krve v kůži. To má zároveň na tělo i tepelný účinek.

Uvedené esenciální oleje se aplikují na pokožku a následně do ní vmasírují.

Jde o velmi koncentrované látky a mnohé se ředí s běžnými kuchyňskými oleji, proto si při jejich používání pozorně přečtěte návod k použití.

7. Rybí olej

Rybí olej je velmi účinný při odstraňování nánosů v krevních cévách a arteriích, což pak vede k lepší cirkulaci. Kromě toho, rybí olej zvyšuje dobrý HDL cholesterol

O tomto tématu jsme jinak podrobně psali v článku Jak vyčistit arterie do posledního zbytku cholesterolu. Efektivní 40 denní kůra.

Jsou dva způsoby, jak konzumovat rybí olej.

Prvním je sníst alespoň jednou za týden ryby bohaté na tento olej (tuňák, losos, sardinky, makrela).

Druhým je užívání výživových doplňků.

8. Česnek

Zdravotní přínosy česneku jsou přímo nekonečné. Tato úžasná zelenina zlepšuje cirkulaci krve, snižuje krevní tlak a zabraňuje hromadění krevních destiček a vytváření krevních sraženin.

K tomu navíc předchází ukládání a tvorbě nánosů v tepnách, čímž snižuje riziko vzniku aterosklerózy.

Podle studie publikované v Žurnálu výživy (The Journal of Nutrition) v roce 2006, je česnek extrémně přínosný pro zdraví kardiovaskulárního systému.

No a zdravý srdečně-cévní systém je předpokladem i pro dobré prokrvení končetin a zamezení problémům studených rukou a nohou.


Zdroj: Poor Blood Circulation, Cold Feet and Hands? Here Is How To Solve Your Problem

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku