Toto se stane s vráskami a skvrnami, když si na pokožku přiložíte brambory

brambory na pokozkuPředstavte si, že poté, co v kuchyni nakrájíte brambory, je nevložíte hrnce s vodou, ale přiložíte si je na tělo. Zdá se vám to divné?

Ano, zřejmě jste o tom nevěděli, ale brambory dokáží být velmi nápomocné při řešení různých kožních problémů.

Nejlepší na bramborách je to, že jsou běžně dostupné a levné. Je však vhodné koupit ty v bio kvalitě, které neobsahují žádné zbytky pesticidů a jiných potenciálně škodlivých látek.

Jestliže však takové neseženete, postačí i běžné brambory.

Účinky brambor na pokožku

Syrové brambory obsahují několik druhů nutričních látek jako například vitamíny či minerály, které jsou velmi prospěšné pro vaši pokožku.

Mezi ty s největším vlivem na kůži patří následující:

Vitamín A: Pomáhá předcházet tvorbě vrásek.

Vitamíny skupiny B: Zlepšují tón a zbarvení pokožky, snižují tmavé skvrny. Nedostatek těchto vitamínů může vést ke vzniku akné, vrásek a ekzémů.

Vitamín C: Jde zřejmě o nejdůležitější vitamín pro pokožku. Pomáhá opravovat poškození, bojuje s volnými radikály a podporuje hojení.

Železo: Nedostatek železa způsobuje blednutí pokožky, která pak vypadá nemocná.

Fosfor: Pomáhá regenerovat kožní buňky.

Vápník: Reguluje vlhkost pokožky, růst nových buněk a snižuje podráždění.

Draslík: Pomáhá vaší pokožce zůstat dobře hydratovanou.

Jak brambory aplikovat na pokožku

Použití syrové brambory na pokožku je opravdu velmi jednoduché.

Prvním způsobem je vymačkání bramborové šťávy a její následná aplikace na problémová místa, nebo dokonce i na celé tělesné partie, jako například na celý obličej.

Druhým způsobem je nakrájení brambor na plátky a jejich přiložení na pokožku. Bramborové plátky je možné přikládat například i na oči a oční víčka, pokud trpíte tmavými kruhy pod očima.

Pro odstraňování a zmírňování vrásek je nejlepším způsobem aplikace bramborové šťávy na obličej a nechat ji tam nějaký čas působit.

Třetím způsobem je nastrouhat brambory a tuto hmotu si pak nanést na obličej.

Na skvrny je třeba si bramborovou šťávu nebo nastrouhané brambory nanášet denně.

Na popáleniny od nadměrného slunění si položte bramborové plátky. Pokud nechcete někde jen tak sedět dlouhou dobu s plátky po těle, můžete použít i šťávu.

Pro dosažení nejlepších výsledků by aplikace brambor měla trvat alespoň 20 minut. Vy za ten čas se klidně usaďte, relaxujte a nechte brambory dělat své čáry.

A nezapomeňte, nejlepší jsou bio brambory a vždy je třeba použít v syrovém stavu.

Další přínosy aplikace brambor na pokožku

Zatím jsme zmínili brambory při odstraňování vrásek, skvrn, tmavých kruhů pod očima a popálenin od slunce. Zde je pár dalších využití.

Snižování otoků. Minerály obsažené v bramborách spolu s vitamínem C vám pomohou zredukovat jakýkoliv otok na obličeji či jinde na těle.

Hydratace a zpomalení stárnutí. Vysoký obsah draslíku v bramborách zajišťuje dostatečnou hydrataci pokožky a vitamín C zase předchází stárnutí a poškozování pokožky volnými radikály.

Maska na vlasy. Smíchejte bramborovou šťávu například s medem a tuto masku si naneste na vlasy. Ochráníte je před poškozením, porostou rychleji a budou i hrubší a hustší. Také zabráníte jejich nadměrnému vypadávání.

Konzumace syrové bramborové šťávy. Ukázalo se, že syrová bramborová šťáva má silné protirakovinné účinky, potlačuje záněty a detoxikuje tělo.

Jen se ujistěte, že nikdy nepoužijete zelené brambory, ty jsou totiž jedovaté. To platí zejména při jejich vnitřním užívání.

Závěr

Používání syrových brambor je v poslední době v alternativní a přírodní medicíně velmi populární, protože ve srovnání s mnoha komerčními výrobky jsou dostupné, levné a netoxické.

Budete mile překvapeni, jak snadné a účinné je starat se o vaši krásu a zdraví sami doma, bez pomoci značkových a často předražených kosmetických produktů.


Zdroj: This Is What Happens To Wrinkles And Blemishes When You Put Potatoes On Your Body

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku