Sousedka každý den kupuje v obchodě bobkový list. Konečně jsem zjistila, proč a k čemu slouží! Báječné!

Bramborová polévka s bobkovým listem, to je něco, co vás nikdy neomrzí. Při podávání přidejte lžíci zakysané smetany a svět bude hned krásný. Bobkový list má nenapodobitelnou chuť, proto ho nic nenahradí. Věděli jste však, že má i mimořádný zdravotní účinek?

Středomořské koření se používá do polévek, dušených pokrmů, pečeně, nakládané zeleniny a omáček. Nějak jsme si bez toho nedokázali představit život. Je široce používán v lidovém léčitelství k úlevě a prevenci různých onemocnění. Bobkový list je přírodní antibiotikum a působí protizánětlivě. Obsahuje cenné silice, třísloviny a důležité kyseliny, jako je kyselina octová a valerová. Vzhledem k tomu, že roste v subtropech, pohlcuje hodně slunečního záření a energie, možná proto tak pozitivně působí na lidský organismus.

Dbejte na to, abyste ho vždy skladovali v suchu, aby se dal konzumovat co nejdéle. Pokud z něj děláte odvar, nikdy nepoužívejte kovovou nádobu. Vařte vodu, poté vložte bobkový list do keramické nebo porcelánové misky a zalijte vodou.

K čemu je dobrý bobkový list?

1. Cukrovka


Snižuje hladinu cukru v krvi. Vložte 3 bobkové listy do misky a zalijte je 3 sklenicemi horké vody. Nechte 3 hodiny odstát. Pijte půl sklenice třikrát denně, půl hodiny před jídlem. Kůra trvá dva týdny a pak si dáme dvoutýdenní pauzu.

2. Hubnutí

Obnovuje metabolismus sacharidů a iniciuje hubnutí

Namočte 5-6 bobkových listů do sklenice vody, nechte přes noc odstát a poté ráno 15 minut povařte. Nechte půl hodiny odstát, poté přefiltrujte a pijte třikrát denně, půl hodiny před jídlem. Pokračujte v kůře po dobu 1 týdne, poté si dejte týden pauzu.

3. Při nespavosti

Bobkový list má uklidňující účinek jako catnip (šanta kočičí ) nebo levandule. Ušijeme malý sáček a naplníme ho najemno nasekanými bobkovými listy, pak ho položíme vedle našeho polštáře. Je to velmi užitečné i pro děti, které takto mnohem lépe spí.

4. Na kožní onemocnění

Namelte tolik bobkových listů, abyste získali půl polévkové lžíce. Smíchejte se sklenicí rostlinného oleje, poté dejte do lednice a nechte týden louhovat. Nanášejte ho na problémové místo dvakrát denně, protože působí výborně protizánětlivě a antibakteriálně. Doporučuje se při vyrážkách, alergiích a podráždění kůže.


 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *