Slova kardiologa: toto je nejčastější příznak onemocnění srdce a přesto o něm pacienti nevědí!

Velikost a tvar ušního boltce je u každého jiný, pokud však zaznamenáte změnu na svém ušním boltci, jak je znázorněno na obrázku
doporučuje se poradit se s lékařem.

Existují lidé, jejichž ušní boltce jsou viditelně rozděleny na dvě části malou linkou. To je známka toho, že dotyčný může trpět srdečními problémy. Pokud si všimnete takové malé rýhy v uchu, než budete příliš zoufalí, navštivte odborníka.

Takzvaný Frankův znak označuje srdeční onemocnění roky dopředu. V roce 1973 Dr. Pulmonolog Frank Sanford napsal článek pro New England Journal of Medicine, ve kterém zdůrazňuje, že výzkum dospěl k závěru, že existuje souvislost mezi srdečním onemocněním a linií na ušním lalůčku.

Podle Franka Sanforda může linie od otevření boltce k ušnímu lalůčku předpovídat rozvoj kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky a předčasného stárnutí. Později bylo v tomto ohledu provedeno mnoho studií, ale žádná z nich nedokázala poskytnout jasné vysvětlení.Spojení může být podle vědců pravděpodobně způsobeno tím, že materiál srdečního svalu a ušního boltce jsou geneticky podobné. Podle jiné teorie se drobná rýha může vyvinout v důsledku nedostatečného krevního oběhu.

Na základě studie z roku 2014 měli téměř všichni muži léčení na vysoký krevní tlak Frankovu linii a levá strana koronárního srdce nefungovala správně.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli!


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *