Silné poselství mladého umírajícího muže


Většina z nás žije svůj život automaticky. Nezamýšlíme se nad jeho skutečnou velikostí. Nežijeme svůj život, ale spíše jen prožíváme. Kolem sebe toho máme hodně, ale i přesto se cítíme prázdní a ztraceni ve svém nitru.

Umožňujeme naší mysli přemýšlet dlouho do noci nad věcmi, na nichž ve skutečnosti nezáleží, jako jsou účty, peníze, co si o nás myslí ostatní apod.

Proč si to vlastně děláme?

Samozřejmě, nikdo z nás nezná odpovědi na to, co se s námi stane po smrti. Všichni jsme však na stejné lodi. To, kam směřuje náš život a naše rozhodnutí tvoří náš charakter a existenci.

Naše zkušenosti a volby nás formují, ale mnozí z nás jsou uzavření, protože honí peníze, moc a stabilitu namísto toho, aby se zamýšleli nad smyslem svého života.


Počítáme jen hodiny, až budeme mít po práci a půjdeme domů, kde si odpočineme jen proto, abychom mohli jít opět na druhý den do práce.

Neustále se za něčím honíme a když se jednoho dne probudíme, divíme se, proč jsme se vůbec honili.

Nemusí vám nyní záležet na tom, jak nakládáte se svým životem. No rada od mladíka, který umírá, vás možná probudí.

Doufáme, že po přečtení jeho příběhu, se poučíte a uvědomíte si, že máte jen krátký čas na to, abyste žili na této planetě. Ze svého života můžeme vytěžit maximum, milovat a žít autenticky, dokud nezemřeme.

Zde je jeho:

Mám jen 24 let a přesto jsem si už vybral svou poslední kravatu.

Je to to jediné, co s jistotou budu mít oblečené na svém pohřbu za několik měsíců od této chvíle. Můj oblek k ní nemusí pasovat, ale myslím si, že je ideální pro tuto příležitost.

Rakovinu mi diagnostikovali příliš pozdě, aby mi dali naději na dlouhý život.

Uvědomil jsem si ale, že nejdůležitější věcí je opustit tento svět jako člověk, který je dnes o něco lepší, než jsem býval předtím.

Na způsobu, jak jsem žil svůj život dosud, na mé existenci, nebo přesněji na její ztrátě nebude vůbec záležet, protože jsem žil aniž bych dělal něco působivého.

Předtím jsem se zamýšlel nad množstvím různých věcí.

Když jsem se dozvěděl, kolik času jsem ztratil, zjistil jsem, jaké věci jsou v životě opravdu důležité. Takže vám píšu ze sobeckého důvodu. Chci dát smysl svému životu tím, že s vámi budu sdílet to, co jsem si uvědomil:

1. Neztrácejte svůj čas prací, která vás nebaví. Je samozřejmé, že nemůžeme být úspěšní v tom, co nemáme rádi. Trpělivost, vášeň a odhodlání přijde snadno pouze tehdy, pokud máte rádi to, co děláte.

2. Je hloupé bát se názorů jiných lidí. Strach vás oslabuje a paralyzuje. Pokud ho nenecháte odejít, vše se bude zhoršovat. Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu a nechte se jím vést. Někteří lidé vám mohou říkat, že jste blázen, jiní, že jste legendou.

3. Převezměte kontrolu nad svým životem a přijměte plnou odpovědnost za vše, co se vám stane. Omezte své zlozvyky a pokuste se žít zdravější život. Najděte si sport, který vás bude bavit. A neodkládejte to. Ať se váš život vytváří na základě vašich rozhodnutí a nikoli na základě těch, které jste neudělali.

4. Važte si lidi, které máte kolem sebe. Vaši přátelé a příbuzní budou pro vás vždy nekonečným zdrojem síly a lásky. To je důvod, proč bychom je neměli brát jako samozřejmost.


Je pro mě velmi obtížné zcela vyjádřit své pocity o důležitosti těchto jednoduchých myšlenek. Doufám ale, že si vyslechnete někoho, kdo zažil, jaký cenný je čas.

Nezlobím se, protože jsem pochopil, že poslední dny mého života se staly smysluplnými. Jen mi je líto, že nebudu moci vidět řadu zajímavých věcí.
Natolik se staráme o zdraví a celistvost našeho těla, a často si nevšimneme, že naše tělo není nic jiného než krabice – balíček, který obsahuje naše myšlenky, domněnky a záměry pro tento svět.

Pokud v této krabici není nic, co by mohlo změnit tento svět, tak pak nezáleží, zda zmizí z povrchu zemského.

Domnívám se, že všichni máme nějaký potenciál, ale stojí nás spoustu odvahy, abychom si to uvědomili.

Můžete proplout svým životem a vše nechat na náhody. Nebo můžete bojovat o to, v co skutečně věříte a napsat velký příběh svého života.

Doufám, že uděláte správné rozhodnutí.

Pár posledních slov na závěr

Zanechte nějakou stopu na tomto světě. Žijte smysluplný život, takový, co vás vystihuje. Jděte si za tím.

Místo, které opouštíme, je překrásné dějiště, kde je vše možné.

Přesto zde nejsme navždy. Náš život je krátká jiskra na této překrásné malé planetě, která létá neuvěřitelnou rychlostí v nekonečné tmě neznámého vesmíru.

Takže žijte svůj život s vášní. Ať je zajímavý. A ať stojí za to!

Děkuji vám.

Podívejte se na jeho příběh i ve formě videa zde (v angličtině).


Zdroj: powerofpositivity.com

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *