Přední ruský lékař říká: „Neexistuje žádný orgán v lidském těle, který netrpí při požívání alkoholických nápojů“

Fedor Grigorjevič Uglov jako první v Sovětském svazu provedl komplikované operace srdce, jícnu a plic. Je vynálezcem umělé srdeční chlopně a způsobu jeho výroby. Tohoto lékaře a vědce lze považovat za poklad v oblasti medicíny a směle poslouchat jeho rady.

V roce 1983 vydal svou kultovní zprávu: „Alkohol a mozek“. Není to jen myšlenka o tom, proč nepít, ale jde o kultovní zprávu která je plná informací podložených argumenty a výzkumem.

Nezapomeňte o tom říci dětem a vnoučatům, protože ve věku 16 – 20 let poprvé začnou pít alkohol a často dochází k otravě.

Vliv alkoholu na organismus

Všechny orgány trpí užíváním alkoholu, ale nejvíce mozek. A je to snadno pochopitelné, když si uvědomíte, že v mozku se odehrává většina akumulaci. Tvrdá mozková kůra je napjatá, měkké mozkové blány jsou oteklé, přetížené, cévy jsou rozšířené. Dochází k odumření části mozkové kůry. A věřte mi, řeč není jen o alkoholicích.

Výzkum mozku u mrtvého na akutní otravu alkoholem ukázal, že změny v nervových buňkách v protoplazmě jsou stejně tak výrazné, jako při otravě jinými jedy. Dalo by se argumentovat, že to závisí na množství alkoholu, ale smrt u člověka, který požívá alkohol, dříve či později přijde.академик углов об алкоголе

Ale Fedor Uglov uvádí, že stejné změny v mozku jsou pozorovány u konzumentů, jejichž smrt přichází z důvodů, které nesouvisí s konzumací alkoholu.

V mozku je pozorováno silné překrvení, často s rozšířenými cévami v mozkových blánách a na povrchu mozkových závitů. Ale příčina není jen v samotném zlu alkoholu.

Zásobování mozkových buněk kyslíkem přestane ve spojení s lepením elektrocytů. Takto slabé okysličení, po dobu 5-10 minut, vede k umrtvení – nevratná ztráta mozkových buněk.

Čím je vyšší koncentrace alkoholu v krvi, tím více mozkových buněk umírá. Pitvy zemřelých na alkohol prokázaly, že v jejich mozku se nachází celý spousta odumřelých buněk. Přiznávám, že hodně lidí může být klasifikováno jako mírně pijící alkohol.


Ke změně struktury mozku dochází po několika letech užívání alkoholu. Pro potvrzení tohoto faktu byl proveden průzkum u 20 lidí. U 5 z nich se projevil úpadek duševních schopností i při běžné konverzaci. Byly zjištěny všechny příznaky mozkové atrofie.

Už dlouho je dokázáno, že u mnoha lidí, pijících alkohol, a také u těch, kteří přestali pít, se brzy projevila senilní demence. Ale je tu mylná představa, že se projevuje jen u alkoholiků. Hovořit o škodlivosti alkoholu jen u lidí, kteří se přiznali býti alkoholiky, je chybné.

V roce 1975 byl alkohol považován za drogu. Říci lidem, že mírné popíjení alkoholu je neškodné a oni se budou s ochotou držet této rady. Je chybné. Můžete se opít jednou za měsíc, jen o víkendu a ve zbývajícím čase se zabývat sportem … Přesto, vliv alkoholu na mozek bude katastrofální.

Konzumace alkoholu ovlivňuje všechny funkce mozku, všechny pocity. Jakýkoliv tvůrčí pracovník užívající alkohol, způsobuje nenapravitelné škody na svých schopnostech. Je smutné se dívat na talent, který mizí před očima a umírá pod údery omamného jedu.

I kdyby nenastala velká duševní porucha v mozku způsobená alkoholem, ale všechny, jak říkají vědci, významné změny mají místo v duševním životě a v charakteru pijící člověka.

Jako první, na co se zaměřují vědci u alkoholika, je pokles morálky a lhostejnost k odpovědnosti a povinnostem, k jiným lidem a také k rodině. Je zajímavé si všimnout, že psi se jinak chovají k opilcům, než ke střízlivým.

Při masovém používání alkoholu každým rokem u lidí dochází k fenoménu předčasné degradace a rostoucím počtům degenerativních dětí. Lidstvo lhostejně sleduje to, jak vytrvale a houževnatě dopustilo obdobu své krutosti a zničení své národní inteligence.

„Ano, bude hanba všem těm, kteří řekli, že střízlivost lidí je nepředstavitelná, že nemůže být dosaženo zákazu. Ne poloviční potřeba, ale jedna rozhodující neodvolatelná akce – odstranit alkohol ze svobodné mysli lidí na věky věků. Musíme probudit vědomí v lidech, aby se dobrovolně vzdali vodky, prodávané za nejnižší cenu „, řekl Akademik Uglov v závěru své zprávy.

Všechno to začíná s přiměřeným množstvím alkoholu. Pak to přerůstá do ničivého zvyku. Je jasné, že kolem alkoholických nápojů se točí velké peníze a jsou zajímavé od starověku. Oni vždy budou na pultech a k dispozici a to i v zakázaných hodinách.

Jednoduše popřemýšlejte o tom, zda máte děti, rodinu, rodiče, pro které se vyplatí být střízlivým a mít zdravý způsob života a nenacházet radost života ve skleničce..

Přejeme vám hodně zdraví! Podělte se o této užitečné informaci se svými přáteli na sociálních sítích.

Související 


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *