Položte si na čelo obyčejnou banánovou slupku a na bolest hlavy za chvíli zapomenete

Desetitisíce Čechů trpí silnými bolestmi hlavy, které jsou doprovázeny citlivostí na světlo, nevolností, pulzující bolestí a napětím na krku a zádech.

Nejčastěji proti této bolesti používají medikamenty bez předpisu jako třeba Aspirin nebo Excedrin. Ty ale nedokáží poskytnout úlevu nebo mohou způsobit jiné nežádoucí účinky.

Proto je vždy lepší používat jiné, zdravější alternativy k potlačení bolesti hlavy. O které se jedná si povíme v následující části článku.

Přírodní prostředky na migrény

#1 Kofein

Kofein snižuje bolesti, takže je často součástí léků. Zejména zmírňuje zánět, který způsobuje migrénu. Navíc pokud se kombinuje s volně prodejnými léky na bolení hlavy, je potlačení bolesti ještě rychlejší, protože je o 40 procent účinnější.

Mějte však na paměti, že byste měli být vždy opatrní, abyste se na něm nestali závislými, neboť jeho nedostatek by paradoxně mohl také způsobit bolesti hlavy.

#2 Zázvor

Studie provedená v roce 2014 zjistila, že prášek z kořenů zázvoru má srovnatelný přínos s jinými léčivými přípravky na léčbu migrény a nemá žádné vedlejší účinky.

loading…

#3 Banánový a ledový obklad

Klinika Mayo uvádí, že aplikace studeného obkladu na hlavu a krk zmírňuje migrénu. Můžete také položit banánovou slupku na čelo, čím pomáhá absorbovat draslík, čímž vaše bolest hlavy zmizí.

#4 Řimbaba obecná

Použití řimbaby, buď jako doplněk, čaj nebo extrakt, zabraňuje migrénám a léčí je.

#5 Lněná semínka

Opakující se migrény jsou často výsledkem zánětu, který lze léčit zvýšeným příjmem omega-3 mastných kyselin. Vzhledem k tomu, že mleté ​​lněné semínko a lněný olej jsou bohaté na omega-3, můžete ho zkusit přidat do polévek nebo salátů nebo použít lněný olej jako zálivkovou omáčku.

#6 Levandulový olej

Uvařte si 6 šálků vody a poté přidejte 8 kapek levandule. Tato uklidňující pára, kterou inhalujte, uklidí napětí při bolestech hlavy. Kromě toho můžete také masírovat spánky několika kapkami levandulového oleje.

#7 Devětsil

Chcete-li zacházet s migrénou, užívejte 50 až 75 miligramů devětsiluve formě pilulky dvakrát denně, protože extrakt z této bylinky stimuluje krevní oběh do mozku.

#8 Bazalkový olej

Bazalkový olej je silný přírodní svalový relaxant, který uklidňuje bolesti hlavy, které jsou výsledkem bolesti svalů a napětí. Při vaření můžete olivový olej nahradit tímto, abyste uvolnili svaly a zmírnili bolesti hlavy.

#9 Pohanka

Je bohatý zdroj rutinu, který je flavonoidem, u něhož bylo prokázáno, že potlačuje zánět, jako hlavní příčinu migrénových bolestí hlavy. Proto se ujistěte, že ji začleníte do své každodenní stravy.

Závěr

I přes tyto přírodním léky se ujistěte, že děláte také určité změny ve vašem životním stylu, což by vám mělo pomoci s řešením problému s bolestí hlavy.
Můžete provést úpravu jídelníčku nebo vyzkoušet jógu, meditaci, cvičení a procházky v přírodě. Všechny tyto aktivity pomohou zvládnout stres, poskytnou potřebné živiny pro tělo a potlačí migrénu.


V případě, že jsou vaše migrény velmi intenzivní, můžete také vyzkoušet akupunkturní léčbu. Nicméně dříve, než se dostanete k lékům, které jsou dostupné bez lékařského předpisu, ujistěte se, že jste se snažili pomoci si sami.


Zdroj: Have a Migraine Headache? Just Place a Banana Peel on Your Forehead!

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku