Nesmíte jíst česnek, pokud patříte k následujícím lidem!

Chef slicing garlic cloves on the cutting board with a knife

Česnek se používá jako dochucovadlo mnoha pokrmů, ale je velmi chutný i sám o sobě. Naši prarodiče ho používali denně během polední pauzy.

Kromě toho, že je chutný a zdravý, málokdo si uvědomuje, že by ho neměl jíst každý. Pokud je konzumován v nevhodnou dobu a ve nevhodném zdravotním stavu, může to mít ještě vážnější následky.

Pojďme se podívat, kdo by se měl konzumaci česneku vyhýbat!

1. Před operací

Pokud s jistotou víte, že vás brzy čeká operace, pak dva týdny před termínem operace česnek rozhodně nejezte. Díky svému antikoagulačnímu účinku dokáže oddálit zástavu krvácení.

2. Problémy s krevním tlakem

Je známo, že česnek snižuje krevní tlak, takže lidé, kteří již nízký krevní tlak mají, by ho neměli konzumovat!

3. Onemocnění jater

Málokdo s onemocněním jater zná základní pravidlo, že má zakázáno jíst česnek. Česnek má totiž takový účinek na žaludek a střeva, který zhoršuje příznaky onemocnění hepatitidy, jako je nevolnost.

4. Oční onemocnění

Přestože pro to neexistuje vědecká podpora, podle čínské medicíny může mít pravidelná nebo dokonce nadměrná konzumace česneku škodlivý vliv na oči.

5. Průjem

Pokud trpíte průjmem kvůli infekci, rozhodně byste se měli vyhnout konzumaci česneku, protože pro svou intenzivní chuť způsobuje hojnost krve ve střevech.

6. Těhotné ženy a kojící matky

S konzumací česneku byste to v těhotenství a kojení neměli přehánět. Jasně, když to chcete, jezte ho, jen z toho nedělejte denní rutinu a nijak to nepřehánějte.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *