Náročné cvičení, které však přináší výsledky. Zkuste CrossFit!

Tréninky na závody ve stylu Spartan race nejsou vyhrazeny pouze pro muže, dokonce i mnoho žen si zvolilo náročnější způsob, jak posilovat své tělo.


CrossFit je cvičení tvořené tradičním vojenským výcvikem s prvky sportovních disciplín jako jsou atletika, gymnastika, vzpírání, plavání a jízda na kole.

Jedním cvičením spálíte kolem tisíce kalorií a tak se není čemu divit, že jeho popularita rychle stoupala i u žen.

Díky tomuto cvičebnímu programu budete budovat velkou sílu a vytrvalost. V důsledku toho poroste vaše svalová hmota a velmi bude docházet k rychlejšímu úbytku tuku v těle.

Pokud si zvolíte CrossFit, připravte se na vzpírání, lanové aktivity, převracení pneumatik od nákladních vozů nebo na gymnastické cviky pro udržení rovnováhy.

CrossFit jako cvičení pro americké jednotky

Nicméně se stal CrossFit i velmi sporným cvičením. Jelikož byl navržen na počátku devadesátých let jako program za
účelem zlepšení kondice amerických jednotek, vyznačuje se velmi vysokou náročností, ale díky velké intenzitě jsou jeho výsledky až k neuvěření.

Fotky žen a mužů, kteří pomocí internetových portálů sdílejí své výsledky, jsou tomu důkazem. Oblíbili si ho i známé celebrity z červeného koberce, kterými jsou například Brad Pitt nebo Channing Tatum.

Gillian Reeves, manažerka asociace pro zdraví, říká o CrossFitu: „CrossFit je nyní provozován velkým počtem lidí. Je to aktivita velice populární a vyznačuje se především jako skupinová činnost typická těžkým cvičením.

Ovšem ne každý CrossFit snese a zvládne. Některé pohyby jsou velmi náročné, a proto je CrossFit ideální pro lidi, kteří neustále zkoumají své hranice možností. Často se ale stává, že díky tomuto druhu sportu dojde k velmi vážnému zranění.“

CrossFit je jako sport velmi náročný, ale vysoce účinný. Pokud nepatříte mezi začátečníky a přemýšlíte, jaký nový druh cvičení zvolit, CrossFit může být vaší novou vášní.


Zdroj: A new method of exercise cross fit

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *