Myslíte si, že 120/80 je normální krevní tlak? To jste na velkém omylu

Obecně se má za to, že 120 na 80 je normální krevní tlak, ale asociace ESC s tím nesouhlasí. 

Nejprve však asociace HealthLine vysvětluje hodnoty krevního tlaku:

„Když Vám lékař změří krevní tlak, tak je vyjádřen dvěmi čísly ve zlomku, kde horní číslo je systolický tlak a spodním pak diastolický. Například 120/80 mm Hg.

Horní číslo označuje množství tlaku ve vašich tepnách během kontrakce srdečního svalu a nazývá se systolický tlak. Dolní číslo označuje váš krevní tlak, mezi údery srdce a nazývá se diastolický tlak. Obě čísla jsou důležitá při určování stavu vašeho zdraví srdce. “

V poslední době vědci zjistili, že normální krevní tlak je 140/90, ale ne v případě starších osob a těch, kteří se potýkají s diabetem, jejichž maximální limit je 130/80.

Ještě ne tak dávno byl krevní tlak 139/89  nazývaný jako hypertenze a lidem tak byly předepisovány léky na předcházení a ochranu před mrtvicí a infarkty!

Nízký krevní tlak by měl být nižší než 90/60, následně potom 80/50 je nebezpečně nízký krevní tlak.

Nižší krevní tlak není závažný zdravotní problém, pokud není doprovázen příznaky, jako jsou závratě, bolesti hlavy a abnormální tepová frekvence.

Hypertenze může způsobit rozvoj nebezpečných zdravotních problémů, proto je nezbytné včas ji diagnostikovat a léčit co nejrychleji.

Související


Zdroj: You Think That 120/80 Is A Normal Blood Pressure: You Are Completely Wrong!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

loading…

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku