Látka objevená v olivovém oleji zničila rakovinu již za 30 minut

olivovy-olej-a-rakovina

Toto je typ objevu, který by měl plnit titulky mezinárodních novin: Skupina výzkumníků zjistila, že běžná látka v olivovém oleji je schopna usmrtit rakovinné buňky během 30 až 60 minut. A přitom nechává zdravé buňky nedotčené.

Předtím, než to někteří z vás budou považovat za další ze senzacechtivých zpráv, měli byste si nejprve podívat na studii, publikovanou Fakultou environmentalistiky a biologie Rutgers v deníku Molecular and Cellular Oncology (Molekulární a buněčná onkologie).

Objev, který má potenciál změnit postoj veřejnosti k rakovině

Výsledky tohoto výzkumu byli překvapeni a nadšeni i samotní výzkumníci, kteří se na jeho uskutečnění podíleli. Jak sami uvádějí, celé to bude mít vážné následky na způsob, jakým bude brzy veřejnost vnímat jednoduchou stravu, jako účinnou zbraň proti rakovině.

O nalezené substanci – oleokantálu (angl. Oleocanthal), se už i dříve vědělo, že má protirakovinné účinky. Avšak o skutečném rozsahu, jakým bojuje proti rakovinným buňkám, se ani netušilo.

Existuje několik starších studií, které popisují jiné přínosy této substance.

Mezi ně patří hlavně její účinky na:

  • záněty
  • potlačování růstu nádorů
  • osteoporózu
  • choroby související se stárnutím
  • Altzheimerovu nemoc
  • mnoho dalších

Nicméně tato nová studie, která zjistila, že oleokantál dokáže přímo usmrtit rakovinné buňky, je vskutku ohromující. Týká se to hlavně rychlosti, s jakou účinkuje – rakovinné buňky po kontaktu s ním umíraly již po 30 minutách až 1 hodině.

Za tento efekt je zodpovědný způsob, jakým tato látka používá enzymy, nacházející se v rakovinných buňkách. V podstatě dochází k tomu, že se propíchne vnitřek rakovinných buněk, kde se akumulují odpadní látky jejich metabolismu. To v nich pak způsobí absolutní rozvrat.

Profesor Paul Breslin, spoluautor studie, vysvětluje, že tento proces vyvolává uvnitř rakovinných buněk totální chaos, což vede k jejich následné destrukci.

Na výše uvedeném příkladu jsme schopni vidět skutečnou sílu léčivých potravin, jako olivový olej a jejich aplikaci při léčbě onkologických pacientů (a na zdraví světové populace).

Autorem článku je Anthony Gucciardi

Související


Zdroj: Olive Oil Compound ‘Kills Cancer Cells in 30 Minutes

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku