Jak vyléčit křečové žíly bez punčoch či operace, jen s pomocí rajčat

krcove-zily1Křečové žíly nejsou jen kosmetický problém, často způsobují i bolesti různé intenzity. Tradičně se na jejich léčbu používají stahovací punčochy, a v závažnějších případech se za účelem jejich odstranění podstupuje operace.

Máme pro vás jednu dobou zprávu – na tento problém existuje i jeden poměrně účinný přírodní způsob léčby. Ten nejednou dokáže předejít nutnosti radikálnějšího zákroku. Většina lidí zná zdravotní přínosy rajčat, ale ne mnoho lidí ví, že se s nimi dají vyléčit dokonce i křečové žíly.

Jsou dva způsoby jak použít rajčata. Prvním je aplikace zelených nedozrálých rajčat. Pokud byste takové náhodou nesehnali, poslouží i běžné červené, ale terapie může s nimi trvat o něco déle.

Terapie na křečové žíly pomocí zelených rajčat

Jde o jednoduchý recept, snadno proveditelný i v domácích podmínkách.

  • Nejprve zelená rajčata omyjte pod tekoucí vodou a potom je nakrájejte na plátky.
  • Tyto plátky následně poklademe na uzly a kapilární síť křečových žil.
  • V případě potřeby použijte na jejich připevnění obvaz nebo nějaký jiný upínací materiál.
  • Nechejte rajčata působit, až dokud nezačnete na kůži pociťovat svědivé pocity.
  • Pokud by vám byly tyto pocity nepříjemné, případně pokud by přerostly do pálení, dejte rajčata dolů a místo si promyjte studenou vodou.

Tuto proceduru opakujte 5 krát denně, nejlépe hned za sebou. Pokud se vše bude dobře vyvíjet, výsledek se dostaví poměrně rychle. Již po 2 týdnech byste měli zaznamenat zmenšování uzlíků. Cévní síť, uzly, otoky a bolesti v cévách se postupem času vytratí úplně.

Terapie na křečové žíly pomocí zralých červených rajčat

Celá procedura je podobná té předešlé. Omyjte rajčata, nakrájejte je na plátky a připevněte na bolavé žíly s pomocí obvazu na dobu 3 až 4 hodin. Pak rajčata vyměňte za čerstvé. Protože se, ve srovnání se zelenými, červená rajčata přikládají na delší dobu, je lepší uvedenou proceduru provádět večer nebo přes noc.

Závěr

Léčivá síla rajčat vyplývá z jejich obsahu látek podobných Aspirinu. Tyto kyseliny mají antikoagulační účinek, který ředí krev a zabraňuje její stagnaci. Kromě toho rajčata obsahují také Flavonoidy, které posilují stěny krevních cév.


Zdroj: How to Cure Varicose Veins with the Help of Tomato

 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku