Černá semínka – léčí všechny nemoci, kromě smrti

nigella-sativa_2Tato skromná, ale neskutečně silná semínka zneškodňují super-bakterie odolné vůči antibiotikům, léčí chemickými zbraněmi otráveně tělo či stimulují obnovu umírajících beta buněk v pankreatu u cukrovky.

Přesto jen velmi málo lidí ví, že existují. Semínka jednoleté rostlinky Nigella sativa (česky: černucha setá nebo černý kmín) jsou ceněna kvůli svým léčícím vlastnostem již odnepaměti.

Jsou známá i pod jinými názvy, jako například římský koriandr, černý sezam, černý kmín nebo cibulová semínka.

První zmínky o jejich kultivaci přicházejí ze starého Egypta. Olej z černých semínek se dokonce našel i v hrobce faraona Tutanchamona před 3300 lety.

V arabské kultuře je černý kmín označován za požehnaná semena. Traduje se také, že islámský prorok Mohamed o nich jednou řekl, že jsou “lékem na všechno kromě smrti”.

Mnohé z léčebných účinků černých semínek byly důsledně potvrzeny i v současné biomedicínské literatuře. Od roku 1964 bylo publikováno 458 panelově ověřených studií, které se o nich zmiňují.

Existuje přes 40 různých zdravotních problémů, na které má tato bylinka prospěšný účinek, včetně následujících 19 specifických farmakologických účinků:

   • analgetické (bolest tlumící)
   • antibakteriální
   • protizánětlivé
   • proti vředům
   • proti cholinergní (tlumící nervové vzruchy)
   • antifungální
   • proti vysokému krevnímu tlaku
   • antioxidační
   • antispazmodoidné
   • antivirální
   • zprůchodnění průdušek
   • inhibitor glukoneogeneze (antidiabetické)
   • hepatoprotektivní (chránící játra)
   • na nízký krevní tlak
   • senzitivita na inzulín
   • vyvolávání tvorby interferonu
   • leukotrinový Antagonist (při alergiích)
   • ochrana ledvin
   • inhibitor nádorového nekrózního faktoru alfa

Uvedených 19 farmakologických účinků je jen podmnožina širšího okruhu jejich prospěšných vlastností. Jen 2 gramy černých semínek denně mělo u lidí za následek sníženou úroveň glukózy, sníženou inzulínovou rezistenci, zvýšenou činnost beta buněk v pankreatu a snížený glykovaný hemoglobin (HbA1c).

Následují příklady dalších účinků užívání černých semínek.

Helikobakter Pylori

Černá semínka mají klinicky prospěšnou aktivitu ve srovnání se standardní terapií třemi antibiotiky.

Epilepsie

Černá semínka jsou tradičně známé svými protikřečovými vlastnostmi. Studie z roku 2007 s epileptickými dětmi, jejichž stav nereagoval na konvenční léky, ukázala, že vodní extrakt těchto semínek výrazně u nich snížil výskyt záchvatů.

Vysoký krevní tlak

Denní užívání 100 až 200 mg extraktu z černých semínek během 2 měsíců mělo pozitivní vliv na snížení krevního tlaku u pacientů s mírnou hypertenzí.

Akutní tonsilofaryngitida

Je charakteristická zánětem mandlí a hrdla. Nejčastěji je zapříčiněna viry. Kapsle s černými semínky se ukázaly jako účinný prostředek ke zmírnění bolesti v krku a následné potřeby užívání léků proti bolesti.

Otrava chemickými zbraněmi

Randomizovaná, placebem kontrolovaná studie na pacientech postižených zásahem chemických zbraní zjistila, že převařené vodní extrakty z černých semínek zredukovaly respirační příznaky, pískání v hrudi, zlepšily hodnoty testů plicních funkcí a také omezily potřebu a množství podávaných léků.

Rakovina tlustého střeva

Studie buněk odhalily, že extrakt černých semínek byl efektivnější v porovnání s chemoterapeutikem 5-Fuóruracilom při potlačování růstu rakoviny tlustého střeva. Jejich bezpečnost byla samozřejmě nesrovnatelně lepší. Studie na zvířatech zase ukázala, že olej z černých semínek má významné potlačující účinky na rakovinu tlustého střeva u myší bez pozorovaných vedlejších účinků.

MRSA (superbakterie odolné na antibiotika)

Černá semínka mají antibakteriální aktivitu na klinicky izolované části bakterií rezistentních vůči antibiotiku methicilinu.

Opiátová závislost a abstinenční příznaky

Studie na 35 lidech závislých na opiátech ukázala, že černé semínka jsou efektivní terapií při dlouhodobé léčbě této závislosti.

Když se mluví o přírodních látkách jako černá semínka, na mysl přicházejí zmínky o “semínkách přenášejících hory”.

Pokud se nad tím zamyslíme, neznamenají semínka vlastně naději na pokračování života těch druhů, které zplodili?

Semena jsou vlastně takové kondenzované miniaturní holografické fragmenty života samotného. Představují znak formujícího se budoucího organismu a vyjadřují emblém nesmrtelnosti života jako takového.

Když pochopíme skutečnou podstatu semen a kolik života se v nich nachází (minulého, současného a budoucího) pak se nebude zdát divné to, jak dokáží pokořit bakterie rezistentní na antibiotika, vyléčit tělo od chemických jedů či stimulovat regeneraci umírajících beta buněk produkujících inzulín ve slinivce břišní.

Kde se dá koupit?

Na Česku se černá semínka (černucha setá, černý kmín) dají sehnat často jen jako osivo v semenářských obchodech na kusy, což je pro jejich použití jako potraviny nepraktické. Dají se také koupit v podobě oleje.

Jak je správně užívat?

Oleje z černého kmínu se užívá 1 čajová lžička rozředěná ve vodě nebo džusu, 1 až 2 krát denně, vždy na prázdný žaludek, alespoň 30 minut až 1 hodinu před jídlem.

Semínka černého kmínu se užívají 1 až 2 čajové lžičky, 1 až 2 krát denně. Semínka by se měla před použitím zahřát – například v běžném hrnci, za stálého míchání dokud mírně nepukají. Následně by se měla nechat vychladnout a pak rozemlít v mlýnku na mák nebo kávu.

Upozornění: Černý kmín by neměly užívat těhotné ženy.


Zdroj: Black Seed – ‘The Remedy For Everything But Death’

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku