3 snadné a rychlé domácí nápoje, které vám zajistí rychlejší trávení


Zimní období je obvykle u většiny z nás úzce spojeno s konzumací tučných a mastných jídel. A to se povětšinou nejvíce odrazí na našem trávicím ústrojí. S nastupujícím teplejším obdobím se bude doslova nabízet vhodný čas k napravení našich zlozvyků. 

V dnešním článku si ukážeme způsob, jak se problémů zbavit přirozenou a jednoduchou cestou a to pomocí domácích nápojů. Ačkoliv mají zejména dlouhodobý efekt, jejich příznivý vliv pocítíte již do 30 minut.

Zdravý trávicí trakt je potřebný nejen pro fyzické zdraví, ale i pro psychickou pohodu, neustálé křeče a zácpy dokáží znepříjemnit život každému. Když je organismus plný škodlivin, je potřeba ho tohoto nežádoucího odpadu zbavit, zvýšit výkonnost metabolismu a zajistit lepší trávení.

Domácí nápoj na rychlejší trávení č. 1


Tento nápoj je velmi jednoduchý a je založen na panenském olivovém oleji. Dohromady s citrónovou šťávou stačí vypít 2 polévkové lžíce každý den. Nápoj pak velmi účinně aktivuje metabolismus a zefektivní celý trávící systém. Nejlepší je konzumace v ranních hodinách na lačno nebo několik hodin po prvním jídle.

Domácí nápoj na rychlejší trávení č. 2

Tento nápoj zná asi každý a možná si ho plno z vás často s chutí dopřává. Jedná se o šťávu z citrónu s vodou. Vymačkejte 2 střední citróny do sklenice o objemu 250 ml a zbytek dolijte studenou vodou. Nápoj je nejlepší pít opěšt ráno na lačný žaludek. Nic však nezkazíte tím, když jej budete pít i během dne.

Domácí nápoj na rychlejší trávení č. 3

Třetím a posledním nápojem je voda s jedlou sodou. Stačí do vlažné vody zamíchat lžičku jedlé sody a po rozpuštění vypít. Jedlá soda uklidní váš zažívací trakt. Ale pozor, není vhodná pro lidi trpící žaludečními vředy.

Tyto nápoje vám zaručeně pomohou, ale pokud vás trápí zažívání dlouhodobě, měli byste spíše zvážit skladbu vašeho jídelníčku. Nikdy není na škodu zařadit do denního příjmu více syrového ovoce a zeleniny.

Také je vhodné přijímat potraviny tvořené celými zrny. Rovněž je důležité nezapomínat na pravidelný a správný pitný režim s dostatečným přísunem čisté neperlivé vody nebo bylinkových čajů.


 

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *