20 důvodů, proč byste měli mít vždy doma láhev peroxidu vodíku


Peroxid vodíku je silné oxidační činidlo složené z kyslíku a vody, které se používá jako bělící činidlo, oxidační činidlo a dezinfekční prostředek. Nicméně, kromě těchto tří, má tento prostředek jak se zdá mnoho dalších použití.

No a dnes vám představíme 20 z nich. Přečtěte si je všechny a zjistěte více, jak můžete peroxid vodíku také použít.

Poznámka: Je velmi důležité vědět, že při zahřátí na teplotu varu může čistý peroxid vodíku vybuchnout. Proto většina výrobků pro domácnost obsahuje zředěný roztok obsahující 4 až 5% účinné látky.

20 důvodů, proč byste měli mít vždy doma láhev peroxidu vodíku

#1 Odstraňte viry

Můžete zkrátit dobu nachlazení nebo chřipky použitím 3 kapek 3% peroxidu v uchu. Nechte v uchu působit po dobu 10 minut.

#2 Odstrante pesticidy z ovoce a zeleniny

Většina čerstvých plodů ovoce a zeleniny je ošetřena pesticidy a škodlivými chemikáliemi, které jsou pro vaše zdraví velmi nebezpečné.

Chcete-li odstranit tyto chemikálie, měli byste přidat 1/4 šálku peroxidu vodíku do misky s vodou a v roztoku plody namočit po dobu 30 minut. Pak je nutno je opláchnout a uložit do ledničky.

#3 Zbavte se bacilů a virů ve vzduchu

Smíchejte 2 litry 3% peroxidu vodíku se 4 litry vody. Roztok přidejte do zvlhčovače a nechte ho běžet až do úplného vyčerpání směsi. Tato směs má silné antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, které eliminují vzdušné viry a bakterie.

#4 Vybělte si zuby

Většina bělících produktů obsahuje jako hlavní složku peroxid vodíku, který okysličuje povrch zubů. Po vyčištění zubů zubní pastou si pak si vypláchněte ústa směsí 2 čajových lžiček vody a 1 čajové lžičky 3% peroxidu vodíku.

Po aplikaci si ústa vypláchěte čistou vodou. Tento postup se doporučuje opakovat třikrát týdně.

#5 Vyčistěte si nehty

Všichni víme, jak mohou naše nehty vypadat po odstranění laku na nehty. Aby je opět vybělili a vrátili jim přirozenou barvu, ponořte prsty do misky naplněné 3% peroxidu vodíku po dobu 5 minut. Opakujte to několik dní nebo dokud nezískáte požadované výsledky.

#6 Omlaďte své tělo

Namočte se do lázně peroxidu vodíku, abyste detoxikovali své tělo přirozeně. Měl byste přidat šálek 35% peroxidu vodíku ve vaně s vodou a namočit se do ní na 30 minut.

#7 Uvolněte si dutiny

Chcete-li uvolnit své dutiny, můžete vyzkoušet domácí nosní lék s peroxidem vodíku. Stačí namíchat šálek vody s šálkem peroxidu vodíku. Pokud jsou ucpané příliš, udělejte si silnější koncentrát.

#8 Zastavte bolesti zubů

Směs kokosového oleje a peroxidu vodíku je velmi účinná pro zmírnění bolesti zubů. Tyto dvě složky mají silné antibakteriální vlastnosti, které zabíjejí bakterie, které jsou odpovědné za bolest.

#9 Dezinfikujte rány

Peroxid vodíku má schopnost dezinfikovat malé rány. Vždy byste měli mít doma balení 3% roztoku.

#10 Antiseptické výplachy úst

Smíchejte šálek vody s 2 šálky peroxidu vodíku a tento roztok použijte jako ústní vodu, abyste odstranili špatný dech.

#11 Odstraňte akné

Mix 2 lžic jablečného octa a 2 lžíce 3% peroxidu vodíku. Ponořte do roztoku vatový tampon a naneste na postiženou oblast. Ujistěte se, že nepoužíváte stejný tampon na celou tvář, abyste zabránili přenosu bakterií.

#12 Změkčuje mozoly a kuří oka

Smíchejte stejný díl jablečného octa a peroxidu vodíku a namočte postižená místa do roztoku.

#13 Odstraňte ušní maz

Do každého ucha byste měli přidat 2 kapky peroxidu vodíku a přidat několik kapek olivového oleje. Nechte to působit několik minut.

#14 Předejděte ušní infekci

Všichni víme, jak bolestivá může být infekce ucha, že? Abyste ji zabránili, měli byste si vytvořit směs jablečného octa a peroxidu vodíku a několik kapek tohoto roztoku aplikovat ihned po koupání.

#15 Zbavte se ušní infekce

Aplikujte 8 kapek peroxidu vodíku do infikovaného ucha, abyste zmírnili příznaky a odstranili infekci.

#16 Odstraňte roztoče

Na postiženou kůži je třeba nastříkat 3% peroxid vodíku. Postup opakujte několikrát po 15 minutách.

#17 Odstraňte plíseň nohou

Smíchejte ve stejném poměru 3% peroxid vodíku a vodu a roztok aplikujte postižené nohy.

#18 Vytvořte si marinádu na drůbeží nebo rybí maso

Maso umístěte do kastrolku obsahující stejné množství vody a peroxidu vodíku. Ujistěte se však, že jste před vařením maso opláchli.

#19 Dezinfikujte si zubní kartáček

Abyste zabili bakterie, kterým se ve vašem zubním kartáčku daří, stačí jej namočit do peroxidu vodíku,

#20 Bělejší prádlo

Přidejte do pračky šálek peroxidu vodíku. Zároveň do něj před praním prádlo namočte na 30 minut, abyste odstranili žluté skvrn.


Zdroj: 65 Reasons Why You Should Always Have A Bottle Of Hydrogen Peroxide At Home

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *