10 tichých příznaků srdečního onemocnění

Ne všechny srdeční problémy se projevují tak dramaticky, jak jsme zvyklí vídat v televizi. Navíc 45 % infarktů je klasifikováno jako tiché infarkty. Tyto záchvaty nelze charakterizovat tak intenzivními a typickými příznaky jako ten průměrný, proto zůstávají skryté.

Ale pokud nejsou všechny srdeční problémy zřejmé, jak poznáte, že vaše srdce volá o pomoc? Samozřejmě se vyplatí chodit na pravidelné lékařské prohlídky a také je důležité mít na paměti následující němé příznaky.

10 tichých příznaků srdečního onemocnění

1 – Vyčerpání

Nevysvětlitelná únava může být také příznakem onemocnění srdce, protože srdce v tomto případě není schopno pumpovat dostatek krve do cév a oběh nebude dostatečný. Tímto způsobem nemusí být dostatek krve pro méně důležité tkáně, jako jsou kupříkladu kosterní svaly.

2 – Bolest v krku

Typickým příznakem tichého infarktu je bolest v krku a na hrudi, která je často zaměňována s refluxem nebo pálením žáhy.

3 – Pocit tlaku uprostřed hrudníku

Mnoho lidí věří, že protože mají srdce posunuté doleva, může se bolest objevit i tam. Problémy se srdcem se ale často projevují pocitem tlaku uprostřed hrudníku, který je podobný plnému a napjatému pocitu.


4 – Nevolnost

Obvykle to připisujeme tomu, že jsme snědli něco špatného, ​​ale existuje také riziko, že naše srdce nefunguje správně. Tento pocit nastává, protože cirkulace odebírá krev z trávicího systému.

5 – Závratě

Ve vážnějších případech to může být i známka srdečního problému. V tomto případě se do mozku nedostane dostatek krve, proto dochází k závratím. Doprovodné příznaky ji však pomáhají odlišit od jiných příčin.

6 – Dušnost
Pokud jste neuběhli maraton nebo nechodili na spinning, neměli byste lapat po dechu, jako by na tom závisel váš život. Pokud zjistíte, že se vám v klidu zadýchává, nedostává se vám do plic dostatek čerstvé krve.

7 – Bolesti zad

V souvislosti s onemocněním srdce se bolest může objevit kdekoli v horní části těla, nejen na hrudi. Můžete také pociťovat nepohodlí v pažích, zádech, krku, čelisti nebo žaludku.

8 – Problémy se spánkem

Problémy se spánkem nejsou jen rizikovými faktory srdečních onemocnění, ale také symptomy. Dušnost a silné bušení srdce často probudí pacienta ze spánku a to často vede k diagnóze.

9 – Zmatek

Zmatek nemusí nutně znamenat, že problém je ve vašem mozku. Srdeční onemocnění mohou také vyvolat takový symptom a zasahovat do kognitivních funkcí.

10 – Necitlivost

K tomu dochází v důsledku špatného krevního oběhu. Vlivem infarktu se cévy na periferii zužují a do končetin se tak dostává méně krve, což způsobuje jejich znecitlivění.

Pokud se vám článek líbil, nezapomeňte jej sdílet se svými přáteli!


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku