Známý lékař přiznává: “Homeopatie je pouhou iluzí léčby.” Toto byste o ní měli vědět

Pravděpodobně jste slyšeli o homeopatii, její zázračných vlastnostech a okamžitém uzdravení se ze všech nemocí. Výrobci homeopatických léků tvrdí, že jsou přirozenými, bezpečnými a velmi účinnými prostředky, které dokáží léčit nejen běžné onemocnění, ale i rakovinu nebo dokonce HIV.

Mnozí věří v její účinnost a mnozí ji zpochybňují. Existuje však mnoho lidí, kteří se stále nedokáží rozhodnout – věřit v tuto “zázračnou léčbu” nebo ne. Rozhodli jsme se, že to objasníme a zjistíme, jak jsou homeopatika účinná a zda za to vůbec stojí.

Homeopatie a fytoterapie není totéž!

“Homeopatie nemá nic společného s bylinnou léčbou, jak si mnoho lidí myslí,” – říká Dr. Komarovsky. Klasická homeopatie se datuje do 18. století. Její teorie byla vyvinuta německým doktorem Samuelem Hahnemannem, když ho zklamala moderní medicína.

Podstatou homeopatie je léčit “jakože”. Účinná látka může být 100krát zředěná s vodou a homeopatie věří, že síla každé látky se ředěním zvyšuje. Dr. Komarovsky tvrdí, že homeopatie a prodej homeopatických prostředků, poskytuje pouze placebo efekt.

Kritika vědců

V roce 2015 se v Austrálii uskutečnila důkladná analýza výzkumu homeopatie. Odborníci studovali literaturu o účinnosti homeopatie a vypracovali předběžnou zprávu. Pro větší objektivitu výzkumu byli vyzváni zastánci homeopatie a homeopatičtí lékaři, aby poskytli své zkušenosti v této oblasti.

V důsledku toho analýza zahrnovala 57 systematických hodnocení homeopatie, 176 individuálních studií na 61 chorob. Nakonec však neexistoval jediný důkaz o tom, že by homeopatické léky byly účinnější.

Federální obchodní komise USA publikovala zprávu, v níž uvedla, že v reklamě homeopatických léků, které se prodávají bez lékařského předpisu, musí výrobce uvést, že:

Neexistuje žádný vědecký důkaz účinnosti tohoto přípravku; myšlenky o jeho účinnosti jsou založeny pouze na teoriích 18. století, které nebyly schváleny v kruzích lékařských odborníků.

Léčba homeopatií je iluzí


Organizace EASAC, která spojuje akademie věd z 29 evropských zemí, vydala 12-stránkové prohlášení, které homeopatii nazývá nesmyslem a šíření a používání homeopatických produktů je zdraví nebezpečné.

EASAC zamýšlí ovlivnit toto prohlášení regulačních orgánech EU, aby přijaly opatření na boj proti homeopatii. Koneckonců, trh s těmito léky v Evropě a v USA nadále roste. V roce 2015 byla homeopatie průmyslem v Evropě s obratem 1 miliardy eur, a každý rok průměrně stoupá o 6%.

Ve zprávě se uvádí, že homeopatické léky mohou poškodit pacienty, kteří potřebují léčbu, protože jim brání v užívání skutečných léků a podkopávají jejich víru v lékařskou komunitu. Homeopatické léky vytvářejí iluzi léčby a často při jejich používání lidé ztrácejí drahocenný čas.

Co se však týká těch případů, kdy se člověk opravdu zotavil díky homeopatickým lékem? To lze snadno vysvětlit – častěji se dozvíte o tom, co fungovalo, a ne naopak.

Skutečnost, že se osoba zotavila, neznamená, že byla vyléčena pomocí homeopatie. Například, nachlazení odchází samo, díky našemu imunitnímu systému; Velmi často se lidem polepší kvůli jejich víře nebo takzvanému “placebo účinku”. Mozek produkuje endorfiny a pacient se zotavuje. Homeopatičtí lékaři často doporučují začít zdravý životní styl, což už samo o sobě přináší pozitivní výsledek léčby.

Ať už tomu věříte nebo ne, je to jen na vás! Doufáme však, že si z toho uděláte správný závěr ve prospěch vašeho zdraví.

Související


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku