Zjistěte, jaký čaj se hodí na nemoci, které hrozí vaší krevní skupině

caje-podla-krvnych-skupin

Čaj je zřejmě králem všech nápojů. Co může být příjemnějšího než šálek teplého čaje během studených zimních dnů, případně více osvěžující než sklenice ledového čaje během horkého letního odpoledne?

To, že existuje dieta podle krevních skupin, pravděpodobně víte. Ale věděli jste, že dokonce i teplé nápoje, jako čaj nebo káva, se dělí do skupin na základě toho, jakou máte krevní skupinu?

Například, středně velké množství kávy je vhodné pouze pro krevní skupiny A a B. Podobně je to i s konkrétními druhy čajů.

Platí dokonce pravidlo, že ne každá léčivá bylinka musí být vhodná pro každého.

I když jsou obecně velmi zdravé, někteří lidé by se jim měli raději vyhýbat.

V tomto článku se dočtete o tom, jaké čaje jsou skutečně nejvhodnějším pro vaši krevní skupinu a které nejlépe ochrání vaše zdraví.

Krevní skupina 0

Lidé v této krevní skupině by se měli vyhýbat mléku, luštěninám a lepku. I když tito lidé většinou dobře zvládají stres, vážný problém mají se žaludečními a trávicími šťávami.

Měli by proto pít zázvor, ginseng, Sencha zelený čaj a Maté, který je známou náhradou kávy. Ideální je pro ně kombinace Sencha, ginseng a zázvorového čaje.

Další vhodné bylinky pro přípravu čaje: petržel, chmel, kůra jilmu, list moruše, květ lípy, pampeliška, hvězdice, máta peprná a šipky.

Krevní skupina A

Tito lidé jsou silně emotivní, avšak i velmi analytičtí. Mají silný náběh na stres a zatěžují je vysoké hladiny kortizolu (stresového hormonu).

Přestože káva neovlivňuje jejich zdraví, kromě ní by jedinci z této skupiny měli pít i některé druhy čajů, jíst spíše rostlinně založenou stravu (nemusí být čistě vegetariánská), meditovat a cvičit jógu.

Lidé s krevní skupinou A by měli pít tchajwanský zelený čaj Gunpowder, čaj z čistě jasmínových květů, kombinaci stříbrného jasmínu a zeleného čaje Ying Hao a také kombinaci žebříčku obecného, měsíčku a tymiánu.

Další vhodné bylinky pro přípravu čaje: hloh, kůra jilmu, šípková růže, bodláky, zázvor, aloe a třezalka.

Krevní skupina B

Lidé s krevní skupinou B se často trápí s pomalejším metabolismem a jsou náchylní na autoimunitní onemocnění, přibírání, letargii, chronickou únavu a špatný spánek. Ačkoli mají silný trávicí systém, mají často problémy s bakteriemi jako Escherichia coli.

Tito lidé by měli pít mladý zelený čaj, bio zelený nebo červený rooibos čaj bez přísad, čaj honeybush (z rostlinky Cyclop) a kombinaci černého bezu, rooibosu, šalvěje a meduňky.

Další vhodné bylinky pro přípravu čaje: list maliny, petržel, lékořice, máta peprná, bezový květ, list břízy, kůra jilmu, třezalka, pampeliška, máta, žebříček, tymián, lopuch a šťovík evropský

Krevní skupina AB

Lidé v této krevní skupině jsou intuitivní a odolní vůči stresu. Měli by se zaměřit na specifické druhy zeleného čaje a také na mátu, pivoňku, santalové dřevo a rýžové nápoje.

Výborně u nich zabírají také: přírodní žlutý čaj, směs zeleného a mátového čaje, korejský čaj Sejak a pražená rýže. Obzvláště vhodná pro muže s krevní skupinou AB je kombinace kopřivy, máty a rooibosu.

Další vhodné bylinky pro přípravu čaje: hloh, lopuch, zázvor, list jahody, heřmánek, šipky a lékořice.


 Zdroj: Blood Type Teas – Choose The Best Tea For Your Blood Type

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *