Zásady stravy podle krevních skupin. Budete zdravější a zhubnete

Zásady stravy podle krevních skupin. Budete zdravější a zhubnete
Mnoho lidí zkouší různé typy diet a i přesto mají problém zhubnout nebo udržet si zdraví.

Zapomínají však na to, že pro různé lidi je vhodná jiná dieta a najít tu správnou není vůbec snadný úkol. Navíc to může zabrat hodně času a námahy.

To, co je pro vás vhodné, do značné míry ovlivňuje vaše současná postava, denní rutina, zvyky a další faktory.

Mezi jeden z takových faktorů, který málokdo bere v úvahu, je i vaše krevní skupina.

Doktor Peter J. D’Adamo proto vytvořil návod, který je založen na krevních skupinách a osobnosti dané osoby.

Jak vysvětluje:

“Když diskutujeme o dietě, nemluvíme nutně o plánu na hubnutí. Zhubnutí je vedlejším efektem správně nastavené diety. Pod dietou však rozumíme širší okruh toho, jakým způsobem se stravujeme. “

Zde následují podrobnosti toho zajímavého konceptu.

Krevní skupina A

Lidé s krevní skupinou A upřednostňují strukturovaný, rytmický a harmonický život. Jsou rádi obklopeni pozitivní a podporující komunitou lidí.

Podle doktora D’Adama je pro lidi s touto krevní skupinou nadmíru vhodná vegetariánská strava. Přechod od masité na vegetariánskou stravu bude pro ně znamenat výrazný úbytek na váze.

Kromě toho věří, že lidé s krevní skupinou A by měli jíst čistou a čerstvou bio stravu.

“Nedokážu ani dostatečně zdůraznit, jak kriticky důležitá je tato změna stravování pro citlivý imunitní systém těchto lidí. S uvedenou dietou dokáží nastartovat imunitní systém a zastavit rozvoj různých život ohrožujících chronických onemocnění “.

Krevní skupina B

Podle doktora D’Adama, lidé s krevní skupinou B “mají silný potenciál na flexibilnost a schopnost přežívat v měnících se podmínkách. Jsou však také náchylní na nerovnováhy, protože se v nich tvoří více stresového hormonu kortizolu “.

Jak uvádí jeho návod, tito lidé tloustnou hlavně kvůli konzumaci jídel, které ovlivňují jejich metabolismus, včetně pšenice, arašídů, kuřecího masa, rajčat, kukuřice, pohanky, čočky a sezamových semínek.

Doktor D’Adamo doporučuje, aby lidé s krevní skupinou B vyměnili kuřecí maso za jehněčí, králičí, kozí či skopové maso, případně za zvěřinu.

Měli by také konzumovat spíše nízkotučné mléčné výrobky a více čerstvé listové zeleniny.

Krevní skupina AB

Lidé s krevní skupinou AB mají podle příručky nízkou hladinu žaludeční kyseliny, což ovlivňuje hlavně trávení masa. Nedostatečně strávené maso se pak mění a ukládá v těle v podobě tuku.

Tento problém se dá odstranit tak, že budou jíst menší porce, ale častěji.

Tato skupina lidí by se měla také vyhýbat alkoholu a kofeinu. Platí to hlavně ve stresových situacích.

Je pro ně vhodné konzumovat potraviny jako jsou mléčné výrobky, zelená listová zelenina, kvalitní fermentované tofu (ne průmyslově vyráběné) a také ryby a jiné mořské živočichy.

Doktor D’Adamo jim také doporučuje, aby “se vyhýbali uzeným a jinak zpracovaným masovým výrobkům. Tyto potraviny mohou u lidí s nízkou hladinou žaludečních kyselin způsobovat rakovinu žaludku “.

Krevní skupina O

Oproti lidem s krevní skupinou AB mají lidé s krevní skupinou O naopak vyšší hladinu žaludeční kyseliny. Jsou proto lepší v trávení jídel bohatých na maso a bílkoviny.

Z uvedeného důvodu mohou tito lidé bez obav jíst hodně masa.

Na druhou stranu by se měli vyhýbat konzumaci velkého množství sacharidů a zvláště zrnin, které se přeměňují na tuk a triglyceridy.

Dr. D’Adamo doporučuje, aby lidé s krevní skupinou O jedli libové maso, maso v bio kvalitě, ovoce a zeleninu. Navíc, měli by se vyhýbat alkoholu, kofeinu, mléku a pšeničným výrobkům.


Zdroj: This is How To Eat Right For Your Blood Type

1 odpověď

  1. adamkratochvil napsal:

    ja mam krvnu skupinu O…taham na osemdesiatku a cely zivot som jedol vsetko to na co som mal chut o to viac, ze som si to aj dokazal uvarit a k tomu hodne zeleniny…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *