Výzva všem mužům. Chraňte svou prostatu před jejím zvětšením i rakovinou touto zázračnou bylinkou

prostataZvětšení prostaty (také známé jako benigní hypertrofie prostaty) a rakovina prostaty jsou v podstatě u mužů poměrné častá onemocnění.

Předpokládá se, že až polovina mužů bude více či méně trpět tímto problémem při dovršení 50. roku života. U osmdesátníků toto procento bude až 80 %.


Mnozí z těch, kteří trpí onemocněním prostaty, o svém zdravotním stavu ani nevědí, dokud se u nich neprojeví snížený průtok moči a následné je jim učiněn PSA test.

Proč operace prostaty nejsou řešením

Problémem je, že operace prostaty často nadělají více škody, než užitku. Z toho, co byl na začátku malý zdravotní problém, se vytvoří něco opravdu závažného: Operace prostaty může zanechat muže impotentním a neschopným udržet moč. Už nemluvě o tom, že se operovalo něco, co by muže i tak nebylo zabilo.

Naštěstí existují přírodní způsoby k léčbě rakoviny prostaty, které nezahrnují používání léků na předpis nebo operaci. Jednou z takových terapií je kořen zázvoru.zazvor

Současný výzkum o zázvoru a rakovině prostaty

Jedna současná studie provedená v USA a později publikována v Britském deníku výživy (British Journal of Nutrition) zjistila, že extrakt ze zázvoru byl schopen usmrtit rakovinné buňky prostaty a zdravé přitom nechal nedotčené. To zázvoru dává výhodu oproti konvenčním způsobům léčby, jakými jsou chemoterapie či radioterapie, které si nevybírají a zabíjejí tak zdravé, tak nemocné buňky.


NEPŘEHLÉDNĚTE

rick_fb


V uvedené studii podávali mužům s rakovinou prostaty 100 mg zázvoru na 1 kg váhy denně (čili zhruba 7 gramů zázvoru u 70 kg muže). Terapie trvala 2 měsíce. Na jejím konci se zjistilo, že rakovina prostaty byla kompletně vyléčena.

4 způsoby, kterými zázvor pomáhá léčit rakovinu prostaty

Zázvor je slibnou terapií na rakovinu, protože na rakovinné buňky působí na několika frontách najednou:

    • Má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti.
    • Přerušuje reprodukční cyklus rakovinných buněk. Tím dokáže předcházet růstu a šíření nádorů.
    • Podporuje apoptózu. Jinými slovy, zázvor vyvolává sebevraždu rakovinných buněk.
    • Nepůsobí toxicky na jiné rychle rostoucí buňky. Jde o zřejmě nejdůležitější jeho vlastnost a týká se převážně buněk v trávicím traktu, které se vyznačují rychlým růstem.

Chemoterapie má obvyklý problém, že je obzvláště zhoubná pro buňky sliznic trávicího systému. To pak vede k častým nevolnostem, zvracení, bolestem v ústech a dalším vysoce nežádoucím vedlejším účinkům. Kromě toho, muži užívající zázvor získají i jeho další zdravotní přínosy. Pokud bychom měli jmenovat jen pár, tak jde převážně o zlepšení krevního tlaku, artritidy a cholesterolu v krvi.

Závěr

Muži, kteří se obávají o zdraví své prostaty, ale hledají přírodní prostředky, by se měli poohlédnout po zázvoru – ať už čerstvém, nebo ve formě doplňků. (Poznámka: Pokud nemáte rádi chuť zázvoru, můžete užívat i extrakt z něj. Kvalitní zázvorový doplněk seženete na Slovensku TU, v Česku ZDE)

Pravidelná konzumace zázvoru, spolu s vyhýbáním se stravě bohaté na cukry a zpracované potraviny, dokáže udělat pro zdraví prostaty stárnoucího muže ohromný rozdíl.


VELMI NÁS POTĚŠÍTE, KDYŽ NAŠI STRÁNKU PODPOŘÍTE A DÁTE NÁM LIKE.

[wpdevart_like_box profile_id=”www.facebook.com/AlternativníMagazíncz-1615343398682341″ connections=”hide” width=”300″ height=”150″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”cs_cz”]

Zdroj: Ginger Root is a Miracle Cure for Prostate Cancer

KAM DÁL 

Dr. Mark Hyman vysvětluje: 5 věcí bránících rakovině, které si dokážete kontrolovat sami 

Konopí léčí rakovinu a státní úřady to celou dobu vědí. Zde jsou důkazy 

O tomto musíte vědět: Primární příčiny rakoviny prsu 

Zde je důvod proč byste měli citrony vždy celé zamrazovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *

AlternativníMagazín.cz na Facebooku