Vaše postel je plná roztočů: Zbavte se jich snadno, rychle a bez chemie

roztoceVědci odhadují, že se na jedné posteli může nacházet v průměru až neuvěřitelných 1.5 milionu roztočů.

Problémem není ani tak jejich samotná existence, ale spíše jejich exkrementy.

Ty totiž po vdechnutí dráždí sliznice v dýchacích cestách a mohou také způsobovat alergie či dokonce astma.

V jakém prostředí se roztočům daří nejlépe?

Dr. Stephen Pretlove z Fakulty zemědělství na Kingstonské univerzitě, nabízí jednoduché vysvětlení, proč se v postelích roztoči vyskytují.

Uvádí, že během spánku se v posteli zachycuje vaše tělesné teplo, odumřelé kousky kůže a k tomu to nejdůležitější – váš pot.

Takové podmínky jsou přímo ideální pro život a množení se roztočů. Problémem bývá, že i během dne vlhkost pod peřinami zůstává, a udržuje tak roztoče při životě.

Víme totiž, že roztoči dokáží přežít jen z vody odchytáváné ze vzduchu. Dělají to speciálními žlázami umístěnými na povrchu svých těl.

Změna prostředí roztočů na neobyvatelné

Zcela jednoduchým, lehkým a rychlým řešením, jak změnit prostředí na takové, ve kterém roztoči nedokážou přežít, je nechat postel během dne neustlanou.

Pokud si totiž hned po probuzení postel ustelete, vaše tělesné teplo a vlhkost se bude nadále udržovat pod přikrývkami i v polštáři. V takovém prostředí se pak roztoči velmi dobře dále rozmnožují.

Pokud však necháte postel neustlanou, vzduch v pokoji postupně z plachty, povlečení i matrací vytahá vlhkost. Následkem dehydratace začnou pak roztoči rychle hynout.

Po celodenním vystavení postele čerstvému vzduchu a slunečnímu světlu, bude většina roztočů večer již uhynulá. A vám se tak bude v noci mnohem lépe dýchat.

Úplně nejlepší je, pokud z postele sejmete polštáře a přikrývky úplně a během dne je umístíte na balkón, aby měli co nejvíce čerstvého vzduchu.

V případě, že to není možné, úplně postačí i to, pokud je jen tak přehodíte v pokoji přes židli. Takto se budou moci dobře provětrat z obou stran.

Závěr

Tak, teď už máte výborné a hlavně vědecké zdůvodnění, proč si nemusíte ráno ustýlat postel.
Poslouží to i jako výborná výmluva tehdy, pokud vás bude do této činnosti nutit váš partner, či v případě mladší generace rodiče.


Zdroj: Your Bed Is Filled With Lung-Harming Bugs. Here’s How to Kill Them

NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Spočítejte *